78 річниця визволення Славутчини від фашистских загарбників

Дата: 18.01.2022 15:52

У першій половині січня 1944 року почалося визволення північних районів області, зокрема Полонщини та Славутчини, з-під фашистської окупації.

Після успішної Житомирсько-Бердичівської операції Червона Армія невпинно наближалася до кордонів Кам’янець-Подільської області. 3 8 січня почалося звільнення з-під окупації сіл Славутського району. Цього числа було звільнено с. Великий Скнит, 11 січня - с. Великий Правутин, 12 - села Кутки і Мухарів, 13 -  Берездів, 14 - с. Ганнопіль, 18 - села Лисиче та Кривин. 13 січня партизани з’єднання ім. Михайлова звільнили від ворога м. Остріг, захопивши значні трофеї.

Ще до 13 січня фашистські війська та тилові підрозділи ворога залишили місто Славуту. Партизани загону Івана Музальова, які стояли в лісі між Білотином і Хоровицею, увійшли в місто в ніч з 14 на 15 січня.

Щороку, 18 січня, мешканці району вшановують світлу пам’ять загиблих. Задля вшанування пам’яті земляків-переможців, працівники Ганнопільської сільської ради поклали квіти до пам’ятника загиблим воїнам Другої світової війни.