Положення про збір за місця для паркування транспортних засобів

ГАННОПІЛЬСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

СЛАВУТСЬКОГО РАЙОНУ

ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

42 сесії сільської ради 7 скликання

25 червня 2019 року

Ганнопіль

№5-42/2019

Про затвердження Положення  про збір

за місця для паркування транспортних засобів

З метою врегулювання порядку сплати збору за місця для паркування  транспортних засобів та розвиток мережі місць для паркування, відповідно до Податкового кодексу України, постанови Кабінету Міністрів України від 03.12.2009 № 1342 «Про затвердження Правил паркування транспортних засобів», законів України «Про благоустрій населених пунктів», «Про автомобільні дороги», «Про дорожній рух» та пункту 31 частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сесія сільської ради

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити Положення про збір за місця для паркування транспортних засобів (додається).

2. Рішення ввести в дію з 01.01.2020 року.

3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію житлово-комунального господарства, комунальної власності, промисловості, підприємництва  та сфери послуг

Сільський  голова                                                        М.І.Медведюк

до рішення 42 сесії сьомого скликання Ганнопільської сільської ради

про збір за місця для паркування транспортних засобів

1. Суб'єкти, об'єкти та база оподаткування

Платниками збору є юридичні особи, їх  філії (відділення, представництва), фізичні особи – підприємці, які організовують та провадять діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів на майданчиках  для платного паркування та спеціально відведених автостоянках.

Об'єктом оподаткування є земельна ділянка, яка згідно рішення сесії  спеціально відведена   для забезпечення паркування транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування, тротуарах або інших місцях, а також комунальні гаражі, стоянки, паркінги (будівлі, споруди, їх частини), які побудовані за рахунок коштів місцевого бюджету, за винятком площі земельної ділянки, яка відведена для безоплатного паркування транспортних засобів,  передбачених статтею 30 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні».

Майданчиками для платного паркування - (площа території (землі), що належить на правах власності територіальній громаді або державі, на якій відповідно до рішення органу місцевого самоврядування здійснюється платне паркування – транспортних засобів).

Спеціально відведеними автостоянками - (площа території (землі), що належить на правах власності територіальній громаді або державі, яка визначається органами місцевого самоврядування із встановленням правил щодо відповідальності за збереження транспортного засобу).

До спеціально відведених автостоянок можуть належати комунальні гаражі, стоянки, паркінги (будівлі, споруди, їх частини), які побудовані за рахунок коштів місцевого бюджету з метою здійснення організації паркування транспортних засобів.

Не належать до спеціально відведених автостоянок гаражі, автостоянки, власники або користувачі яких є платниками земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності,   а  також   земельні   ділянки,   що   належать   до   прибудинкових територій.

Базою оподаткування є площа земельної ділянки, визначена для паркування, а також площа комунальних гаражів, стоянок, паркінгів (будівель, споруд, їх частин), які побудовані за рахунок коштів сільського бюджету.

2. Ставки збору

Ставки збору встановлюються за  кожен день  провадження діяльності  із забезпечення паркування транспортних засобів у гривнях за 1 квадратний метр площі земельної ділянки, відведеної для організації та провадження такої діяльності, у розмірі 0,075 відсотка  мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

3. Порядок обчислення та строки сплати збору

Збір сплачується щоквартально за місцезнаходження об’єкта оподаткування.

4. Податкова звітність

Звітним періодом для нарахування збору є квартал.

Розрахунок збору подається до Державної податкової інспекції протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.

5.Відповідальність

Суб'єкти підприємницької діяльності, на яких покладатимуться обов'язки по справлянню збору, несуть відповідальність за неподання, несвоєчасне подання розрахунку збору до органу держаної податкової служби, правильність обчислення, повноту та своєчасність сплати збору до бюджету у відповідності до Податкового кодексу України.

6.Контроль

Контроль за своєчасністю подання розрахунку та сплатою збору, правильність його обчислення, повноту і своєчасність сплати до бюджету здійснюють органи ДПІ.

Сільський голова                                                        М.І. Медведюк