Ганнопільська громада
Хмельницька область, Славутський район

Про створення місцевої комісії з питань розподілу публічних інвестицій Ганнопільської сільської територіальної громади та затвердження «Положення про комісію з питань розподілу публічних інвестицій Ганнопільської сільської територіальної громади», «По

Фото без опису

УКРАЇНА

ГАННОПІЛЬСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

ШЕПЕТІВСЬКОГО РАЙОНУ

ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

 

РІШЕННЯ

 

30 липня 2025р.

   Ганнопіль

                              № 86

 

 

 

Про створення місцевої комісії з питань

розподілу публічних інвестицій Ганнопільської

сільської територіальної громади та затвердження

«Положення про комісію з питань розподілу публічних

інвестицій Ганнопільської сільської територіальної громади»,

«Порядку розподілу коштів бюджету Ганнопільської сільської

 територіальної громади на підготовку та реалізацію публічних

 інвестиційних проєктів та програм публічних інвестицій

 

Керуючись пунктом 2 статті 52 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», пунктом 5 статті 75² Бюджетного кодексу України, постановою КМУ від 28 лютого 2025 р. № 232 «Деякі питання розподілу публічних інвестицій», наказом Міністерства фінансів України від 15 квітня 2025 року № 202 «Про затвердження примірного Положення про місцеву комісію з питань розподілу публічних інвестицій», з метою розподілу коштів бюджету Ганнопільської сільської територіальної громади на підготовку та реалізацію публічних інвестицій виконавчий комітет сільської ради

ВИРІШИВ:

 

  1. Створити та затвердити склад Місцевої комісії з питань розподілу публічних інвестицій Ганнопільської сільської територіальної громади згідно з додатком 1, що додається.
  2. Затвердити Положення про Місцеву комісію з питань розподілу публічних інвестицій Ганнопільської сільської територіальної громади згідно з додатком 2, що додається.
  3. Затвердити Порядок розподілу коштів бюджету Ганнопільської сільської територіальної громади на підготовку та реалізацію публічних інвестиційних проєктів та програм публічних інвестицій з додатком 3, що додається.
  4. Контроль за виконанням рішення залишаю за собою.

 

 

Сільський голова                                                                    Маргарита МЕДВЕДЮК

 

 

 

 

 

 

Додаток 1

до рішення виконавчого комітету Ганнопільської

сільської ради

від 30 липня 2025р. №86__

 

Склад

Місцевої комісії з питань розподілу публічних інвестицій

Ганнопільської сільської територіальної громади згідно

 

Голова комісії:         

Медведюк

Маргарита Іванівна

Голова Ганнопільської сільської ради

Заступник голови комісії:

Чмелюк

Ольга Анатоліївна 

Начальник Фінансового відділу Ганнопільської сільської ради

Секретар комісії:

Петерчук

Людмила Анатоліївна 

Головний спеціаліст Фінансового відділу Ганнопільської сільської ради

Члени комісії:

Поногайбо

Валентина Іванівна 

Заступник сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Ганнопільської сільської ради

Павловська

Ольга Петрівна

Секретар Ганнопільської сільської ради

Іванюк

Наталія Володимирівна

Начальник відділу-головний бухгалтер Ганнопільської сільської ради

Білякевич

Андрій Володимирович

Староста Малоскнитського старостинського округу Ганнопільської сільської ради

Шевчук

Раїса Дмитрівна

Староста Великоскнитського старостинського округу Ганнопільської сільської ради

Бабицька

Валентина Петрівна

Староста Довжківського старостинського округу Ганнопільської сільської ради

Клімчук

Анатолій Вікторович

Староста Клепачівського старостинського округу Ганнопільської сільської ради

Поліщук

Оксана Василівна

Староста Хоняківського старостинського округу Ганнопільської сільської ради

Анікова

Валентина Лаврентіївна

Староста Киликиївського старостинського округу Ганнопільської сільської ради

 

Сільський голова                                                         Маргарита МЕДВЕДЮК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 1

до рішення виконавчого комітету Ганнопільської сільської ради

від 30 липня 2025р. №86

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

про Місцеву комісію з питань розподілу публічних інвестицій

Ганнопільської сільської територіальної громади

 

І. Загальні положення

    1. Цим Положенням визначено порядок формування та діяльності Місцевої комісії з питань розподілу публічних інвестицій Ганнопільської сільської територіальної громади  (далі – Комісія).
    2. Комісія є тимчасовим консультативно-дорадчим органом виконавчого комітету Ганнопільської сільської ради, який утворюється ним з метою розподілу коштів бюджету Ганнопільської сільської територіальної громади на підготовку та реалізацію публічних інвестиційних проєктів (далі – Проєктів) та програм публічних інвестицій (далі – Програм).
    3. Комісія у своїй діяльності керується Конституцією і законами України, а також указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції і законів України, актами Кабінету Міністрів України, актами Хмельницької обласної державної адміністрації, виконавчого комітету Ганнопільської сільської ради та цим Положенням.
    4. Основними завданнями Комісії є:

розподіл публічних інвестицій на середньостроковий період з урахуванням пріоритетності, ступеня готовності та наявності відповідного джерела фінансового забезпечення;

застосування єдиних підходів до визначення оптимальних джерел та механізмів фінансового забезпечення проєктів та програм єдиного проєктного портфеля публічних інвестицій Ганнопільської сільської територіальної громади з огляду на характеристики таких Проєктів та Програм;

забезпечення дотримання граничних обсягів видатків на середньостроковий період за різними складовими публічних інвестицій для забезпечення боргової стійкості та мінімізації фіскальних ризиків;

сприяння ефективному використанню коштів бюджету громади на підготовку та реалізацію Проєктів та Програм єдиного проєктного портфеля публічних інвестицій Ганнопільської сільської територіальної громади.

 

ІІ. Формування та повноваження Комісії

    1. Персональний склад Комісії затверджується рішенням виконавчого комітету Ганнопільської сільської ради.
    2. Комісія утворюється у складі голови, заступника голови, секретаря та членів Комісії.

Головою комісії є голова Ганнопільської сільської ради ради.

Склад Комісії затверджується із представників виконавчих органів сільської ради.

Інформація про місцезнаходження Комісії, її персональний склад, порядок роботи, положення про Комісію розміщується на офіційному вебсайті Ганнопільської сільської ради.

    1. Голова Комісії здійснює загальне керівництво Комісією, планує та координує її діяльність, скликає засідання Комісії, головує на них та контролює виконання визначених для Комісії завдань.

У разі відсутності голови Комісії його обов’язки виконує заступник голови Комісії.

У разі відсутності голови Комісії та його заступника засідання проводить один із членів Комісії, який обирається головуючим більшістю голосів присутніх на засіданні членів Комісії.

Засідання Комісії проводяться за рішенням голови Комісії, але не рідше ніж 1 раз на квартал.

    1. Секретар Комісії бере участь у її засіданнях без права голосу та забезпечує:

підготовку матеріалів необхідних для роботи Комісії;

інформування членів Комісії та всіх запрошених осіб про дату, час та місце проведення засідань Комісії;

ведення та оформлення протоколу засідання Комісії.

розміщення необхідної інформації на офіційному вебсайті Ганнопільської сільської ради.

У разі відсутності секретаря Комісії його обов’язки тимчасово виконує інший член Комісії за дорученням голови Комісії.

    1. Члени Комісії зобов’язані брати участь у роботі Комісії особисто без делегування своїх повноважень щодо участі в засіданнях Комісії та права голосу на таких засіданнях іншим особам, у тому числі іншим членам Комісії.

2.6. Комісія має право:

1) залучати до участі у своїй роботі представників виконавчих органів Ганнопільської сільської ради, громадських об’єднань, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками), а також незалежних експертів (за згодою);

2) отримувати в установленому порядку від центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій інформацію, необхідну для виконання покладених на неї завдань;

3) проводити наради, інші заходи та вирішувати питання, що належать до її компетенції.

4) отримувати в установленому порядку від відділу з питань залучення інвестицій інформацію щодо переліку публічних інвестиційних проєктів та  проєктного портфелю публічних  інвестицій   затверджених міською інвестиційною радою та виконавчим комітетом Ганнопільської сільської ради.

    1. Комісія під час виконання покладених на неї завдань взаємодіє з державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями.

                 

ІІІ. Правила та процедури роботи Комісії

    1. Формою роботи Комісії є засідання, що проводяться за рішенням її голови.  Засідання Комісії проводить її голова, а в разі його відсутності – один із заступників голови.

Голова Комісії може прийняти рішення про проведення засідання в режимі реального часу (онлайн) із використанням відповідних технічних засобів, зокрема через Інтернет, або про участь члена Комісії в такому режимі у засіданні.

Засідання Комісії, у тому числі ті, що проведені дистанційно в режимі реального часу (онлайн), є правоможними, якщо на них присутні не менше як дві третини її складу.

    1. Комісія відповідно до покладених на неї завдань:

розглядає та схвалює консолідований перелік проєктів та програм єдиного проєктного портфеля публічних інвестицій Ганнопільської сільської територіальної громади і розподіл публічних інвестицій на їх підготовку та реалізацію на плановий та два наступні за плановим бюджетні періоди в розрізі джерел і механізмів фінансового забезпечення;

здійснює аналіз результатів моніторингу стану підготовки та реалізації затверджених у переліку Проєктів та Програм та за його результатами готує і подає Фінансовому відділу Ганнопільської сільської ради для прийняття відповідних рішень пропозиції та рекомендації щодо коригування або припинення (зупинення) фінансового забезпечення таких Проєктів та Програм;

подає інвестиційній раді розроблені за результатами своєї роботи пропозиції та рекомендації.

При цьому враховуються:

  • граничні обсяги дефіциту місцевого бюджету;
  • граничні показники місцевого боргу та зобов’язань, гарантованих місцевою радою (за наявності);
  • граничні обсяги надання місцевих гарантій;
  • встановлені обсяги щорічних видатків на виконання довгострокових зобов’язань у рамках проєктів державно-приватного партнерства на відповідні бюджетні періоди;
  • вимоги щодо спрямування не менше 70% загального обсягу місцевих публічних інвестицій на продовження (завершення) реалізації вже розпочатих публічних інвестиційних проєктів згідно з планами їх реалізації та строками введення в експлуатацію основних засобів.
    1. На своїх засіданнях Комісія розробляє пропозиції (рекомендації) з питань, що належать до її компетенції.

Пропозиції (рекомендації) вважаються схваленими, якщо за них проголосувало більш як половина присутніх на засіданні членів Комісії. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого на засіданні.

Пропозиції (рекомендації) Комісії оформлюються протоколом засідання,  який підписують голова, заступник голови, секретар і всі члени Комісії, які брали участь у засіданні та надсилається виконавчому комітету Ганнопільської сільської ради.

Член Комісії, який не підтримує пропозиції (рекомендації), може викласти в письмовій формі свою окрему думку, яка додається до протоколу засідання.

    1. Організаційне, інформаційне, матеріально-технічне забезпечення діяльності Комісії здійснює Фінансовий відділ Ганнопільської сільської ради.

 

 

Сільський голова                                                             Маргарита МЕДВЕДЮК

                                                                                            

                                                                  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 3

до рішення виконавчого комітету Ганнопільської сільської ради

від 30 липня 2025р. №86

                                                                                  

ПОРЯДОК
розподілу коштів бюджету Ганнопільської сільської територіальної громади

на підготовку та реалізацію публічних інвестиційних проєктів та програм

публічних інвестицій

 

1. Цей Порядок розподілу коштів бюджету Ганнопільської сільської територіальної громади на підготовку та реалізацію публічних інвестиційних проєктів та програм публічних інвестицій (далі – бюджету ПМТГ) визначає механізм розподілу коштів бюджету Ганнопільської сільської територіальної громади на підготовку та реалізацію публічних інвестиційних проєктів та програм публічних інвестицій єдиного проєктного портфеля публічних інвестицій.

2. У цьому Порядку терміни вживаються в такому значенні:

життєвий цикл публічного інвестиційного проєкту - період часу, який складається з послідовних дій та етапів, кожен з яких має свої часові межі, та спрямований на досягнення результатів публічного інвестиційного проєкту;

моніторинг стану підготовки та реалізації публічного інвестиційного проєкту та програми публічних інвестицій - комплекс заходів щодо постійного і безперервного аналізу інформації про стан підготовки та реалізації публічного інвестиційного проєкту та програми публічних інвестицій для здійснення контролю за відповідністю запланованих витрат, результатів, плану реалізації проекту та програми фактичним даним з метою вчасного виявлення відхилень від плану та ефективного впровадження публічного інвестиційного проєкту та програми публічних інвестицій;

новий публічний інвестиційний проєкт або нова програма публічних інвестицій - публічний інвестиційний проєкт або програма публічних інвестицій, фінансове забезпечення яких або будь-яких їх складових не здійснювалося у попередні бюджетні періоди;

підготовка публічного інвестиційного проєкту - передінвестиційний етап життєвого циклу публічного інвестиційного проєкту, який включає розроблення проєкту, здійснення передінвестиційних досліджень (попереднє і повне техніко-економічне обґрунтування), оцінку проєкту, прийняття рішення щодо його доцільності та включення єдиного портфеля публічних інвестицій, прийняття рішення  інвестиційною радою щодо включення проєкту до єдиного проєктного портфеля публічних інвестицій;

реалізація програми публічних інвестицій - здійснення заходів, передбачених програмою публічних інвестицій для досягнення встановлених цільових показників, зокрема відбір публічних інвестиційних проєктів, що відповідають затвердженим у рамках програми критеріям, розподіл відповідних коштів бюджету ПМТГ в межах загального обсягу програми та моніторинг реалізації відібраних проєктів;

реалізація публічного інвестиційного проєкту - інвестиційний етап життєвого циклу публічного інвестиційного проєкту, який включає, зокрема, розроблення проєктної документації та її затвердження, отримання відповідних дозволів, підготовку та проведення процедур закупівель, укладення договорів, виконання будівельних робіт, придбання та встановлення обладнання, управління заходами проєкту, навчання персоналу, прийняття в експлуатацію;

розпочатий публічний інвестиційний проєкт або розпочата програма публічних інвестицій - публічний інвестиційний проєкт або програма публічних інвестицій, фінансове забезпечення яких або будь-яких їх складових здійснювалося у попередні бюджетні періоди на будь-якому етапі їх життєвого циклу.

Інші терміни вживаються у значенні, наведеному в Бюджетному кодексі України.

3. З метою здійснення розподілу публічних інвестицій на плановий бюджетний період та два наступні за плановим бюджетні періоди головні розпорядники бюджетних коштів у межах орієнтовного розподілу коштів за основними напрямами публічного інвестування у розрізі сфер діяльності у затвердженому середньостроковому плані пріоритетних публічних інвестицій формують на основі схваленого інвестиційною радою єдиного проєктного портфеля публічних інвестицій переліки нових та розпочатих публічних інвестиційних проєктів та програм публічних інвестицій за формою згідно з додатком з урахуванням таких критеріїв:

1) пріоритетність - до переліку включаються публічні інвестиційні проєкти з найвищими балами пріоритезації в єдиному проєктному портфелі публічних інвестицій;

2) ступінь готовності - до переліку насамперед включаються вже розпочаті публічні інвестиційні проекти та програми публічних інвестицій, стратегічна доцільність яких залишається актуальною, нові публічні інвестиційні проекти, які мають завершені передінвестиційні дослідження (попереднє техніко-економічне обґрунтування для проектів вартістю до 50 млн. гривень, повне техніко-економічне обґрунтування для проектів вартістю понад 50 млн. гривень), успішно пройшли відповідну оцінку та готові до реалізації, нові публічні інвестиційні проекти та програми, які визначені інвестиційною радою пріоритетними для подальшої підготовки, але не відповідають критеріям наявних програм з підтримки підготовки проектів;

3) наявність відповідного джерела фінансового забезпечення - до переліку включаються нові програми публічних інвестицій у разі наявності підтвердженого джерела фінансового забезпечення, нові публічні інвестиційні проекти - у разі наявності джерела фінансового забезпечення, що відповідає характеристикам такого проекту згідно з методикою визначення джерел і механізмів фінансового забезпечення публічних інвестиційних проектів та програм публічних інвестицій, затвердженою Мінфіном.

4. Головні розпорядники бюджетних коштів подають сформовані переліки публічних інвестиційних проектів та програм публічних інвестицій уповноваженій особі до 10 липня року, що передує плановому, разом з обґрунтуванням відповідності критеріям, визначеним пунктом 3 цього Порядку.

5. Уповноважена особа здійснює аналіз поданих головними розпорядниками публічних інвестиційних проектів та програм публічних інвестицій на відповідність орієнтовному розподілу коштів за основними напрямами публічного інвестування у розрізі сфер діяльності, інформації, що міститься в місцевому проєктному портфелі, а також відповідно до підходів щодо визначення джерел і механізмів фінансового забезпечення. Крім того, відділ оцінює обґрунтованість зазначеної потреби у фінансуванні з урахуванням поточного стану та планів реалізації відповідних проєктів і програм.

6. Уповноважена особа за результатами аналізу, передбаченого пунктом 5 цього Порядку, формує консолідований перелік публічних інвестиційних проєктів та програм публічних інвестицій місцевого проєктного портфеля і розподіл публічних інвестицій на їх підготовку та реалізацію на плановий та два наступні бюджетні періоди з урахуванням джерел і механізмів фінансового забезпечення (далі — консолідований перелік). При цьому враховуються:

граничні обсяги дефіциту місцевого бюджету;

граничні показники місцевого боргу та зобов’язань, гарантованих місцевою радою (за наявності);

граничні обсяги надання місцевих гарантій;

встановлені обсяги щорічних видатків на виконання довгострокових зобов’язань у рамках проєктів державно-приватного партнерства на відповідні бюджетні періоди;

вимоги щодо спрямування не менше 70% загального обсягу місцевих публічних інвестицій на продовження (завершення) реалізації вже розпочатих публічних інвестиційних проєктів згідно з планами їх реалізації та строками введення в експлуатацію основних засобів.

7. Уповноважена особа до 20 липня року, що передує плановому, подає Комісії консолідований перелік.

8. Комісія на підставі інформації, отриманої від уповноваженої особи відповідно до пункту 7 цього Порядку, у тижневий строк приймає на своєму засіданні рішення щодо розподілу публічних інвестицій на підготовку та реалізацію публічних інвестиційних проектів та програм публічних інвестицій у розрізі таких проектів та програм із зазначенням відповідних джерел і механізмів їх фінансового забезпечення з урахуванням вимог статті 33-1 Бюджетного кодексу України та пункту 6 цього Порядку.

Рішення Комісії та консолідований перелік розміщуються на офіційному веб-сайті Ганнопільської сільської ради.

9. На підставі розподілу публічних інвестицій, здійсненого відповідно до пункту 8 цього Порядку, головні розпорядники коштів бюджету Ганнопільської сільської територіальної громади подають Фінансовому відділу Ганнопільської сільської ради у встановленому порядку бюджетні запити за бюджетними програмами, в рамках яких передбачаються підготовка та реалізація відповідних публічних інвестиційних проектів та програм публічних інвестицій.

10. Обсяг місцевих гарантій, які надаються для забезпечення виконання боргових зобов’язань за публічними інвестиційними проєктами, визначається рішенням відповідної сільської ради про бюджет Ганнопільської сільської територіальної громади на відповідний рік згідно з переліком публічних інвестиційних проєктів, для забезпечення виконання боргових зобов’язань за якими можуть надаватися такі гарантії, визначеним відповідно до розподілу публічних інвестицій, передбаченого пунктом 8 цього Порядку.

11. Якщо протягом бюджетного періоду за результатами піврічного моніторингу стану підготовки та реалізації публічних інвестиційних проектів та програм публічних інвестицій встановлено порушення строків розроблення або реалізації проекту або програми, або підвищення вартості проекту або програми більш як на 10 відсотків, або виявлено невідповідність предмета закупівель меті та кінцевому результату, якого планується досягти в результаті реалізації проекту або програми, такі проекти або програми за пропозицією уповноваженої особи чи інших членів Комісії підлягають повторному розгляду Комісією в установленому порядку. Рішення Комісії є підставою для розгляду питання про передачу коштів бюджету Ганнопільської сільської територіальної громади на публічні інвестиційні проекти та програми публічних інвестицій, які реалізуються у визначені строки, згідно з вимогами бюджетного законодавства..

12. У разі встановлення за результатами піврічного моніторингу фактів ненабрання чинності кредитними договорами в рамках підготовки та реалізації публічних інвестиційних проєктів, під які передбачалося надання місцевих гарантій згідно з розподілом, здійсненим відповідно до пункту 8 цього Порядку, за пропозицією Фінансового відділу Ганнопільської сільської ради Комісія може переглянути перелік таких проєктів.

За результатами такого перегляду та за наявності в місцевому проєктному портфелі інших проєктів, що відповідають вимогам для надання місцевих гарантій і перебувають на відповідній стадії готовності, Комісія може ухвалити рішення про заміну або включення додаткових проєктів до переліку. Це рішення має відповідати встановленому рішенням місцевої ради граничному обсягу надання місцевих гарантій на відповідний бюджетний період.

 

Сільський голова                                                                        Маргарита МЕДВЕДЮК

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь