Ганнопільська громада
Хмельницька область, Славутський район

Положення про туристичний збір на території Ганнопільської сільської ради

 

 

 

УКРАЇНА

ГАННОПІЛЬСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

СЛАВУТСЬКОГО РАЙОНУ

ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

42 сесії сільської ради 7 скликання

25 червня 2019 року

Ганнопіль

            №6-42/2019

 

Про затвердження Положення

про туристичний збір на території

Ганнопільської сільської ради

 

 

У зв’язку з прийняттям Закону України від 23.11.2018 року №2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів», відповідно до ст. 7, 10, 12, 268 Податкового кодексу України від 02.10.2010 року №2755-VI із змінами і доповненнями, ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  сесія сільської ради

ВИРІШИЛА:

 

  1. Затвердити Положення про туристичний збір на території Ганнопільської  сільської ради (додається).

2. Рішення ввести в дію з 01.01.2020 року.

3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію житлово-комунального господарства, комунальної власності, промисловості, підприємництва  та сфери послуг

 

 

Сільський  голова                                                        М.І.Медведюк

 

 

 

Додаток 1

 до рішення 42 сесії сьомого скликання Ганнопільської сільської ради

 

 

                                                   ПОЛОЖЕННЯ

про туристичний збір на території Ганнопільської  сільської ради

 

1. Загальні положення

1.1. Положення про туристичний збір на території Ганнопільської сільської ради (далі – Положення) розроблене на підставі статті 268 розділу ХІІ Податкового кодексу України та статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

1.2. Дане Положення розроблене з метою врегулювання питань нарахування та сплати туристичного збору на території  Ганнопільської сільської ради.

2.  Платники туристичного збору

2.1. Платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію Ганнопільської сільської ради  та тимчасово розміщуються у місцях проживання (ночівлі), визначених п. 5.1. цього положення.

2.2. Платниками збору не можуть бути особи, які:

а) постійно проживають, у тому числі на умовах договорів найму, у селі, селищі або місті, радами яких встановлено такий збір;

б) фізичні особи - резиденти, які прибули у відрядження або тимчасово розміщуються у місцях проживання (ночівлі)  - житловий будинок, прибудова до житлового будинку, квартира, котедж, кімната, садовий будинок, дачний будинок, будь-які інші об’єкти, що використовуються для тимчасового проживання (ночівлі), що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;

в) інваліди, діти-інваліди та особи, що супроводжують інвалідів I групи або дітей-інвалідів (не більше одного супроводжуючого);

г) ветерани війни;

ґ) учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;

д) особи, які прибули за путівками (курсівками) на лікування, оздоровлення, реабілітацію до лікувально-профілактичних, фізкультурно-оздоровчих та санаторно-курортних закладів, що мають ліцензію на медичну практику та акредитацію центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я;

е) діти віком до 18 років;

є) дитячі лікувально-профілактичні, фізкультурно-оздоровчі та санаторно-курортні заклади;

ж) члени сім’ї фізичної особи першого та/або другого ступеня споріднення - її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені, її рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері  і з боку батька, онуки, які тимчасово розміщуються такою фізичною особою у місцях проживання (ночівлі) - житловий будинок, прибудова до житлового будинку, квартира, котедж, кімната, садовий будинок, дачний будинок, будь-які інші об’єкти, що використовуються для тимчасового проживання (ночівлі), що належать їй на праві власності або на праві користування за договором найму.

 

3.  Ставка туристичного збору

3.1. Ставка збору встановлюється за кожну добу тимчасового розміщення особи у місцях проживання (ночівлі), визначених п. 5.1. цього положення, у розмірі:

- 0,5 відсотка від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року - для внутрішнього туризму для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення;

- 5 відсотків від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року - для в’їзного туризму для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення.

 

4.  База справляння збору

4.1. Базою справляння збору є загальна кількість діб тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі), визначених п. 5.1. цього положення.

 

5. Податкові агенти

5.1. Справляння збору здійснюється з тимчасового розміщення у таких місцях проживання (ночівлі):

а) готелі, кемпінги, мотелі, гуртожитки для приїжджих, хостели, будинки відпочинку, туристичні бази, гірські притулки, табори для відпочинку, пансіонати та інші заклади готельного типу, санаторно-курортні заклади;

б) житловий будинок, прибудова до житлового будинку, квартира, котедж, кімната, садовий будинок, дачний будинок, будь-які інші об’єкти, що використовуються для тимчасового проживання (ночівлі).

5.2. Справляння збору здійснюється такими податковими агентами:

а) юридичними особами, філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами юридичних осіб згідно з п. 7.2. цього положення, фізичними особами - підприємцями, які надають послуги з тимчасового розміщення осіб у місцях проживання (ночівлі), визначених п. 5.1. цього положення;

б) квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб з метою їх тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом "б" п. 5.1. цього положення, що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;

в) юридичними особами, які уповноважуються сільською радою справляти збір на умовах договору, укладеного з сільською радою.

 

6. Особливості справляння туристичного збору

6.1. Платники збору сплачують суму збору авансовим внеском перед тимчасовим розміщенням у місцях проживання (ночівлі) податковим агентам, які справляють збір за ставками, у місцях справляння збору та з дотриманням інших вимог, визначених цим рішенням.

За один і той самий період перебування платника збору на території  Ганнопільської сільської ради повторне справляння збору, вже сплаченого таким платником збору, не допускається.

6.2. Особа здійснює тимчасове розміщення платника збору у місцях проживання (ночівлі), що належать такій особі на праві власності або на праві користування, виключно за наявності у платника збору документа, що підтверджує сплату ним туристичного збору відповідно до Податкового кодексу та цього рішення.

6.3. У разі дострокового залишення особою, яка сплатила туристичний збір, території Ганнопільської сільської ради, сума надмірно сплаченого збору підлягає поверненню такій особі у встановленому Податковим кодексом порядку.

7. Порядок сплати туристичного збору

7.1. Податкові агенти сплачують збір за своїм місцезнаходженням щоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк та відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал, або авансовими внесками до 30 числа (включно) кожного місяця (у лютому - до 28 (29) включно) на підставі цього рішення.

Податкові агенти, які сплачують збір авансовими внесками, відображають у податковій декларації за звітний (податковий) квартал суми нарахованих щомісячних авансових внесків. При цьому остаточна сума збору, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал (з урахуванням фактично внесених авансових платежів), сплачується такими податковими агентами у строки, визначені для квартального звітного (податкового) періоду.

7.2. Податковий агент, який має підрозділ без статусу юридичної особи, що надає послуги з тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі) не за місцем реєстрації такого податкового агента, зобов’язаний зареєструвати такий підрозділ як податкового агента туристичного збору у контролюючому органі за місцезнаходженням підрозділу.

7.3. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.
 

8. Відповідальність

8.1. Відповідальність за правильність і своєчасність нарахування збору несуть податкові агенти.

8.2. У разі несплати або часткової сплати до місцевого бюджету в установленому порядку суми  туристичного збору, неподання або подання розрахунку з простроченням встановлених термінів податкові агенти несуть відповідальність згідно з чинним законодавством України. 

 

9. Контроль
9.1. Контроль за повнотою нарахування та своєчасністю сплати туристичного збору здійснює регіональна фіскальна служба.

 
10. Прикінцеві положення.
         10.1. Це положення набирає чинності з 1 січня 2020 року.

 

Сільський голова                                                                                 М.І.Медведюк

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь