Ганнопільська громада
Хмельницька область, Славутський район

Звіт сільського лолови за 2023 рік

ЗВІТ СІЛЬСЬКОГО ГОЛОВИ ЗА 2023 РІК

Шановна громадо!

Підсумовуючи роботу за 2023 рік, хочу сказати, що цей рік став періодом складних і неочікуваних проблем, які вимагали термінового вирішення, які долали разом — усією громадою.

 Кожен з нас працював на своєму місці, відповідаючи на виклики воєнного часу. У 2023 році основним нашим завданням було, та й залишається, формування надійного тилу та підтримки для Збройних сил України.

Безмежна шана і вдячність нашим Захисникам і Захисницям за надію на майбутнє, за кожен клаптик звільненої від окупантів землі.

Вклоняюся пам'яті Героїв, які віддали життя за нашу свободу. Схиляю голову перед матерями, вдовами, дітьми, які втратили своїх синів, чоловіків, батьків, рідних...

Щохвилини пам'ятаймо, кому ми завдячуємо. Вони захищають нас там, а наше першочергове завдання — тримати тил й активно допомагати воїнам.

ВОЛОНТЕРСТВО ТА ГУМАНІТАРНА ДОПОМОГА

На сьогоднішній день поняття «волонтер» набуло надзвичайно важливого значення в нашій громаді, адже це – сотні людей, які забезпечують надійний тил нашому війську та усім тим, хто цього потребує. За час повномасштабного вторгнення рф в нашій громаді волонтером став чи не кожен наш мешканець від малого до дорослого. Небайдужі жителі Ганнопільської територіальної громади «волонтерять» безперервно повсюди працюючи на прийдешню Перемогу. За результатами оголошення збору коштів на потреби ЗСУ на офіційному сайті  та мережі фейсбук Ганнопільської громади було зібрано понад 370000 гривень. Крім цього понад 165000 гривень перерахували працівники управління сільської ради.

Більшість людей донатять самостійно, без розголосу. Активно допомагали фермери -  купували автомобілі, та робили значні внески для їх придбання.

У 2023 році задоволено всі листи-звернення про допомогу від військових частин та інших військових формувань, що надійшли до сільської ради. Крім субвенції були запити, що стосувалися придбання військового обладнання та товарів, для зміцнення їх матеріально–технічного забезпечення, зокрема, генератор та принтер.

 

 З миру по нитці ми збирали військову амуніцію, взуття, одяг, термобілизну, щоб якомога краще забезпечити оборонців української землі.Також збирали  продукти харчування, засоби гігієни, теплі речі, ліки.

Нашою громадою сплетено 203маскувальні сітки.

Коли у нашу місцевість почали прибувати перші біжанці, які отримали статус внутрішньо переміщеної особи, ми максимально сприяли їх розселенню у всіх населених пунктах нашої громади, надавали гуманітарну допомогу у вигляді продуктів,засобів гігієни, одягу, взуття, дитячого харчування та підгузників та інших речей. В усіх старостатах громади і досі плетуть сітки, в’яжуть шкарпетки, роблять тушонку, збирають консервації та овочі і передають нашим захисникам, а також збирають кошти на потреби військових. Дуже активно допомагають нашим Захисникам заклади освіти нашої громади. Від самого початку і досі учні з вчителями плетуть маскувальні сітки, робляться окопні свічки, готують смаколики, діти малюють малюнки та інші дрібнички-обереги для наших захисників та захисниць.

Щиро дякуємо усім, хто долучається до нашого волонтерського руху і щодня плідно працює у команді Ганнопільської громади. Дякуємо за те, що об’єдналися і допомагаєте відстоювати нашу державність у тилу!  Ми на постійному зв’язку з військовими, які замовляють те, що їм зараз конче потрібне.  Наразі неможливо перелічити всіх причетних до волонтерства, адже кожен із нас частково є волонтер і дотичний до прийдешньої Перемоги! Низький уклін усім небайдужим жителям Ганнопільської громади, завдяки яким наші воїни ведуть боротьбу з лютим ворогом, і зупиняють російського окупанта, іноді, навіть, на жаль ціною власного життя...

 

СЕСІЙНА ТА ВИКОНАВЧА ДІЯЛЬНІСТЬ РАДИ

Ми плідно працювали разом із депутатським корпусом та виконавчим комітетом. Упродовж року проведено 12 засідань сесій, де прийнято 138 рішень, 12 засідань виконкому, на яких розглянуто 90 питань поточної життєдіяльності громади. Всі прийняті рішення оприлюднено на офіційному сайті сільської ради, відповідно до  вимоги чинного законодавства.

Увесь медійно-інформаційний простір нашої громади консолідовано працював та продовжує працювати на Перемогу, усі зусилля були спрямовані на інформування громадськості про оперативний стан справ, актуальні питання життєзабезпечення громади, важливе для безпеки населення. Офіційний сайт працював безперебійно, завдячуючи фаховій технічній підтримці вдалося попередити декілька хакерських атак.

Все, що зроблено за звітний період є результатом колективної роботи кожного депутата, постійних комісій, сесійної діяльності, виконавчого апарату сільської ради, співпраці з обласною державною адміністрацією, районною державною адміністрацією та громадським активом.  

За 2023 рік робота Ганнопільської сільської ради спрямовувалась на підвищення рівня роботи із зверненнями громадян згідно вимог Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» від 07.02.2008р. №109/2008. Зокрема, затверджено графіки особистого прийому громадян керівництвом сільської ради, а на засіданнях виконавчого комітету та сесіях міської ради постійно вирішуються питання по зверненнях громадян, які надійшли від фізичних та юридичних осіб. Приділяється особлива увага вирішенню проблем, з якими звертаються ветерани війни, учасники російсько-української війни, учасники бойових дій на території інших держав, особи з інвалідністю, багатодітні сім’ї, пенсіонери, внутрішньо переміщені особи, які потребують соціального захисту та підтримки.

За 2023р. до виконкому надійшло 2832 звернень громадян. Усі звернення, що надійшли до сільської ради, ретельно та уважно розглянуто, заявникам надані вичерпні, аргументовані відповіді, у разі необхідності проводилися зустрічі із заявниками за місцем проживання. Кожна відповідь містить роз’яснення прав заявників. 

 Робота структурних підрозділів сільської ради протягом 2023 року спрямовувалася на вчасне виконання взятих на себе зобов’язань, насамперед соціального характеру, забезпечення ефективного використання бюджетних коштів, забезпечення підвищення рівня благоустрою сіл Ганнопільської  сільської ради, розвиток духовно-культурних та спортивних закладів, покращення матеріально-технічної бази та будівель закладів освіти та культури,  досягнення позитивних результатів від реалізації програмних  цілей.

           На території сільської ради розташовано шістнадцять  населених пунктів,   загальна площа громади  складає – 199,45 кв.км.

Станом на 01.01.2024 року на території громади зареєстровано 6074 жителі громади.

У 2023 році було здійснено державних реєстрацій актів цивільного стану громадян: 4 шлюби, 9 народження та проведено 83 реєстрації смерті. Здійснено 257 нотаріальних дій та прирівняних до нотаріальних дій і надано 2606 довідок.

  • Прийнято розпоряджень сільського голови: з кадрових питань - 83; про відрядження – 31; про надання відпусток – 109; з основної діяльності -  123.  

        БЮДЖЕТ ТА ФІНАНСИ

          Основним показником роботи відділу фінансів, бухгалтерського обліку та звітності сільської ради є виконання бюджету.

У 2023 році до загального фонду бюджету Ганнопільської сільської ради  за рахунок усіх джерел надійшло  58781,63 тис.грн. доходів, що становить 102,04 відсотка до уточнених планових показників на 2023рік.

 

Структура доходів загального фонду місцевого бюджету за 2023рік

(тис. грн.)

 

 

 По загальному фонду бюджету об’єднаної територіальної громади  заплановано власних надходжень з врахуванням проведених змін (без трансфертів) в сумі 19715,03 тис.грн., фактичні надходження склали 20937,79 тис.грн., або 106,2%. Перевиконання планових показників по власних надходженнях бюджетних установ за 2023 рік становить 2827,9 тис.грн. (план на 2023рік – 128,0 тис.грн., факт – 2955,9 тис.грн.). Кошторисні призначення на 2023 рік, з урахуванням внесених змін, складають 2805,7 тис.грн., фактичні надходження – 2955,9 тис.грн. (згідно звіту держказначейства), відсоткове виконання становить відповідно 105,4 % або в грошовому виразі +150,2 тис.грн.

              

     Головними джерелами наповнення сільського бюджету є:

  • податок та збір на доходи фізичних осіб  надійшов  в обсязі 12563,69 тис.грн., що становить 108,9% до плану;
  • акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів  -  318,74тис.грн., що становить 103,5%;
  • податок на майно -  2731,97 тис.грн., що складає 94,0% до плану;
  • єдиний податок – 5236,07тис.грн., що становить 107,1% до плану;

Надано базову дотацію з державного бюджету   громаді в сумі                  14076,7 тис.грн., додаткову дотацію з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я 609,1тис.грн.

             З державного бюджету отримано субвенцій до загального фонду в загальній сумі 20066,8 тис.грн., що становить 100 % до запланованих показників бюджету в тому числі: освітня субвенція  з державного бюджету  місцевим бюджетам –             20066,8тис.грн.;

З місцевого бюджету отримано субвенцій до загального фонду в загальній сумі 2686,6 тис.грн., що становить 98,3% до запланованих показників бюджету, в тому числі:

  • субвенція з  місцевого бюджету на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами, за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету  - 58,31тис.грн.
  • субвенція з місцевого бюджету  на здійснення  переданих видатків у сфері  освіти за рахунок  коштів освітньої субвенції -1585,3 тис.грн.
  • субвенція з місцевого бюджету на виконання окремих заходів з реалізації соціального проекту `Активні парки - локації здорової України` за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету – 68,7тис.грн.
  • субвенція з місцевого бюджету за рахунок залишку коштів субвенції на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами, що утворився на початок бюджетного періоду – 57,9тис.грн.
  • субвенція з місцевого бюджету  на утримання об’єктів спільного користування чи ліквідацію  негативних наслідків діяльності об’єктів спільного користування – 115,8тис.грн..;
  • інші субвенції з місцевого бюджету – 800,6тис.грн.;
  • субвенція з місцевого бюджету  на здійснення  переданих видатків у сфері  освіти за рахунок  коштів освітньої субвенції -79,041 тис.грн

 

           Сільською радою постійно здійснюється аналіз стану сплати податків і платежів до бюджету установами та організаціями громади, проводиться моніторинг сплати місцевих податків та зборів.

   Свою  виробничу  діяльність  на території  громади проводять 114 суб’єктів  господарювання малого  та середнього  бізнесу, в  основному це  сільськогосподарські  підприємства та підприємства  торгівлі.

  Основною сферою виробництва на території Ганнопільської сільської ради  є сільське господарство, тому основними  бюджетонаповнювачами  в громаді є підприємства сільського  господарства.

            Видатки сільського бюджету за 2023 рік здійснені на суму 60819,0тис.грн., в тому числі по загальному фонду – 56358,6 тис.грн. або 98,3% річних призначень та по спеціальному фонду – 4460,3 тис.грн. або 70,6% річних призначень.

             При загальному відсотку виконання плану звітного періоду бюджету по загальному фонду   по галузям становить:

  • освіта – 37131,5 тис. грн. – 99,1%
  • охорона здоровя – 1263,4 тис. грн.. – 85,5%
  • соціальний захист та соціальне забезпечення – 4693,2тис.грн –97,7%
  • культура і мистецтво – 51,1тис.грн – 97,8%
  • фізична культура і спорт – 68,7тис.грн – 77,8%
  • житлово-комунальне господарство – 1462,6тис.грн – 97,6%
  • державне управління – 7076,8тис.грн – 98,3%
  • економічна діяльність – 432,8тис.грн – 94,4%
  • інша діяльність – 1435,5тис.грн – 96,1%
  • міжбюджетні трансферти – 545,0тис.грн – 98,2%

          Найбільш питому вагу у видатках загального фонду бюджету громади за галузями займають кошти на фінансування установ освіти – 65,9%.

           Найбільш питому вагу у видатках загального фонду сільського бюджету за економічною структурою займають видатки: 

  • на оплату праці з нарахуваннями –76,1%,
  • продукти харчування – 1,4%, 
  • оплату комунальних послуг та енергоносіїв – 7,2%,
  • окремі заходи по реалізації програм, не віднесені до заходів розвитку – 2,5%,
  • соціальне забезпечення – 1,0%
  • інші видатки – 11,9%.

         Забезпечена виплата в повному обсязі заробітної плати працівникам бюджетних установ відповідно до встановлених чинним законодавством умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати. Проведені своєчасні розрахунки за енергоносії. Кредиторська заборгованість по вказаних виплатах станом на 01.01.2024 року відсутня.

  З  місцевого бюджету надано субвенції у сумі 555,0 тис.грн  в т.ч:

  • 100,0тис.грн на виконання Програми «Поліцейський офіцер громади» Ганнопільської сільської ради на 2023 – 2025роки»  на придбання дизпалива та технічне обслуговування транспортного засобу;
  • 20,0тис.грн на виконання комплексної «Програми профілактики злочинності на території Ганнопільської сільської ради Шепетівського району Хмельницької області на 2021-2025 роки»
  • 10,0тис.грн – на виконання програми «Запобігання та зменшення впливу надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру в Ганнопільській сільській раді на 2020-2024 роки»
  • 20,0 тис.грн на виконання заходів  «Програми фінансової підтримки управління соціального захисту населення Шепетівської районної державної адміністрації щодо виконання повноважень з реалізації державної політики у сфері соціального захисту населення  Ганопільської територіальної громади на 2023рік»
  • 10,0тис.грн на виконання заходів  «Програми підтримки діяльності Шепетівського районного відділу №1 філії Державної установи Центр пробації в Хмельницької області»
  • 200,0тис.грн на виконання заходів «Програми підтримки Збройних Сил України, підрозділів територіальної оборони та добровольчих формувань на 2023-2024 роки». (100,0тис.грн – Хмельницькому  обласному  територіальному центру комплектування та соціальної підтримки на  матеріально-технічне забезпечення військової частини; 100,0тис.грн – для забезпечення матеріально-технічне забезпечення новоствореної військової частини А4918).
  • 85,0тис.грн. для Крупецької сільської ради –на спільне утримання трудового архіву
  • 100,0тис.грн - Славутському міському бюджету - на оплату за спожиті енергоносії  ЦРЛ

 

ЦЕНТР НАДАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ

Практично всі громадяни країни є споживачами адміністративних, тобто державних, послуг і від якості та комфортності надання таких послуг залежать стандарти життя людей та їх ставлення до влади. Одним із вагомих факторів, які визначають рівень забезпечення органом місцевого самоврядування належних умов життя своїх громадян, є якість надання адміністративних послуг. З цією метою відповідно до Закону України «Про адміністративні послуги» в нашій громаді створено та діє Центр надання адміністративних послуг Ганнопільської сільської  ради.

Центром надання адміністративних послуг Ганнопільської сільської  ради -    надається 187 видів адміністративних послуг. За  2023 рік Центром надано 3029 адміністративних послуг, з них: 

реєстрація місця проживання - 1223; 

видача документів дозвільного характеру - 9;

 соціальні послуги - 1636;

інші послуги - 161.

 

ЗДІЙСНЕННЯ ЗАХОДІВ ІЗ ЗЕМЛЕУСТРОЮ

 Видатки становлять 119419,00 грн. За рахунок вказаних коштів проведено виготовлення технічних документацій з нормативної грошової оцінки земельних ділянок.

У 2023 році надано 22 дозволи громадянам на розробку землевпорядної документації для встановлення меж земельних ділянок. Передано в приватну власність громадян 41земельну ділянку для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд та виділено в натурі 23 земельні ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва власникам сертифікатів на земельну частку (пай). Було припинено право користування 2 земельними ділянками для ведення особистого селянського господарства. Передано в оренду 19 земельних ділянок.

 

ОСВІТА

       Головним у роботі галузі освіти громади - це організація безпечного навчально-виховного процесу шкіл. Упродовж  2023 року було забезпечено стабільне функціонування мережі загальноосвітніх навчальних закладів, а саме: 6 –закладів загальної середньої освіти та 6 закладів дошкільної освіти. (4 ліцеї та 2 гімназії) В закладах освіти Ганнопільської ТГ станом на 01.09.2023 р. освітніми послугами охоплено 630 учнів та 116 дошкільнят, з іх числа 26 дітей-ВПО.

Всі заклади освіти освіти навчалються очно, крім вихованців садочків Довжківського ліцею та Малоскнитської гімназії у зв'язку з відсутністю укриття.

 Протягом 2023 року були передбачені заходи по утриманню та розвитку матеріально-технічної бази закладів освіти, організації підвозу учнів та дошкільнят. А це 235 дітей на  чотирьох автобусах. Залишається потреба в придбанні одного автобуса, оскільки новий автобус у 2022 році з Ганнопільського ліцею передали на потреби ЗСУ. Організовано безоплатного харчування учнів 1-4 класів та пільгових категорій у загальноосвітніх закладах  та дошкільних навчальних закладах.

          Станом на серпень 2023 р. визначеною комісією з перевірки готовності закладів освіти Ганнопільської ТГ до нового навчального року здійснено комісійні виїзди до всіх закладів освіти з метою моніторингу стану їх підготовки. На облаштування найпростіших укриттів з бюджету громади виділено 63,7 тис.грн.

            В усіх закладах освіти Ганнопільської ТГ встановлено пульти охорони ( тривожні кнопки) на випадок виникнення НС. Проведено заняття з питань пожежної безпеки, практичні тренування щодо дії  у разі оголошення сигналу «Повітряна тривога», загрози виникнення НС, пожежі, запобігання ризикам пов’язаним з вибухонебезпечними чи підозрілими предметами. В кожному закладі затверджено маршрути руху від місць навчання до найпростіших укриттів.

           Відділом освіти вжито відповідних заходів з метою забезпечення укриттів питною водою, медикаментами, необхідним інвентарем та інтернетом. В закладах освіти є 10 генераторів, 3 з них отримано від організації Evangelische Tersteegen Kirchengemeinde, Düsseldorf.

Закуплено 2 твердопаливні котли для Киликиївського ліцею, у 2024 році заплановано завершити їх реконструкцію.

З метою набуття молодим поколінням соціального досвіду, успадкування духовних надбань українського народу, досягнення високої культури міжнаціональних взаємин, формування у молоді  рис громадянина Української держави, значну увагу приділено національно-патріотичному вихованню дітей. 

КУЛЬТУРА

 Для створення умов розвитку творчості людини, забезпечення доступності національного культурного надбання в 2023 році діяла базова мережа закладів культури до складу якої входять  7 сільських будинків культури, 5 клубів та 7 бібліотек.  

Вторгнення військ рф в Україну змінили життя як в Україні, так і в нашій громаді. Проте, заклади культури не припинили своєї роботи, а просто змінили її формат відповідно до умов, які диктує реальність.  Війна внесла свої корективи і в плани роботи закладів. Тому основна увага була зосереджена на допомогу фронту: плетіння маскувальних сіток,  виготовлення оберегів для наших захисників, формування продуктових наборів, організація збору коштів для потреб ЗСУ. Крім того чималу увагу приділяли впорядкуванню пам’ятних місць, кладовищ, братських могил, а також зберігали матеріальні цінності, приміщення та прилеглі території.

Протягом 2023 року заклади  культури  працювали  з  обмеженнями, щодо проведення масових заходів, кількості, відвідувачів,  дотриманням  безпеки під час повітряних  тривог і т. д.

 БІБЛІОТЕКИ

 

 Ганнопільська публічна центральна бібліотека з філіями продовжує свою роботу в умовах війни.     За літературою зверталися і діти, і дорослі. Крім місцевих мешканців книгозбірні відвідують також вимушені переселенці.

  Публічна бібліотека співпрацювала  з місцевими закладами освіти та культури

 Згідно з планом та календарем пам’ятних і знаменних дат бібліотекою та філіями були проведені різноманітні заходи.

Також протягом року проводились консультації про вибір книги біля книжкових полиць.

 

ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ КУ “ІНКЛЮЗИВНО_РЕСУРСНОГО ЦЕНТРУ” ГАННОПІЛЬСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ У 2023 РОЦІ

 

Комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр» працювала згідно  затвердженого Статуту інклюзивно-ресурсного центру (далі «центр»).

В порядку співробітництва щодо створення спільної комунальної установи, укладено договір про співробітництво з Берездівською, Крупецькою, Улашанівською територіальними громадами відповідно до Закону України.

Засновником затверджено 8,5 ставок, з них педагогічних – 7, технічний та обслуговуючий персонал – 1,5 ставки. Кадровий склад центру укомплектований повністю. У центрі на повну ставку працюють педагогічні працівники з відповідною корекційною освітою: директор, та фахівці (консультанти): практичні психологи, вчитель-логопед, вчитель-реабілітолог, вчитель-дефектолог (олігофренопедагог) та вчитель-дефектолог (сурдопедагог). Також працює медична сестра (1 ставка) та прибиральник службових приміщень (0,5 ставки)

В період воєнного стану, з метою безпеки працівників та відвідувачів ІРЦ,  між нашою установою та Ганнопільським ліцеєм  21 серпня 2023 року укладено договір про використання укриття, як безпечного місцезнаходження під час повітряної тривоги. Розроблено та затверджено алгоритм дій фахівців та відповідальної особи під час проведення комплексних психолого-педагогічних оцінок та корекційно-розвиткових занять.

Розширився напрям діяльності центру в період воєнного стану. А саме:

особам, які переїхали на тимчасове місце проживання, надалися послуги на підставі пред’явлених копій документів;

комплексна оцінка для внутрішньо переміщених осіб проводилась протягом тижня з моменту подання заяви;

особам, які були  змушені змінити своє місце проживання, та зараховані в інклюзивні класи (групи) закладів освіти та не отримували корекційно-розвиткових послуг за місцем навчання фахівці центру надавали такі послуги до моменту організації їх у закладі;

проводились консультації батькам дітей з ООП, які переїхали на тимчасове місце проживання про заклади освіти, де можна продовжити навчання.

Створювались умови для психологічної підтримки дітей, які переживають психологічну травму, а саме, надавались консультації дітям та батькам, вівся психологічний супровід дітей, проводились навчальні тренінги для практичних психологів закладів освіти щодо елементів та правил кризового консультування та збереження ментального здоровя.

У 2023 році кількість дитячого населення від 0 до 18 років                          на території обслуговування  центру  – 4785 дітей. З них: 979 -  Ганнопільської ТГ, 1528 - Берездівської ТГ, 602  -  Крупецької ТГ; 1676 -  Улашанівської  територіальної громади.

Впродовж року  63 дитини перебувало на обліку в ІРЦ та отримували відповідний супровід.  З них:

42 дітей навчалися в інклюзивних класах;

6  дітей  перебувають в інклюзивних групах закладів дошкільної освіти;

10  діткам організовано індивідуальне навчання.

Фахівцями центру надавалася  консультаційна допомога. За період 2023 року  проведено 567  консультацій, з них:  педагогічним працівникам - 223, батькам та законним представникам – 300 (з них 42 консультацій батькам, які мають статус внутрішньо-переміщених осіб)

За рік роботи, з метою визначення особливих освітніх потреб дитини, проведено комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку  28 особам    (7 дошкільникам та 21 дитині шкільного віку).

У центрі надаються корекційно-розвиткові послуги дітям з особливими освітніми потребами,  які не охоплені навчанням (тобто, не відвідують жоден заклад освіти) та які  перебувають  на патронажі (індивідуальна форма навчання).  Такі заняття запобігають виникненню освітніх труднощів, їх мінімізацію в осіб з особливими освітніми потребами під час освітнього процесу; формують соціалізацію осіб з особливими освітніми потребами, розвивають їх самостійність та відповідні компетенції, забезпечують розвиток навичок саморегуляції та саморозвитку дітей з урахуванням наявних знань, умінь і навичок комунікативної діяльності. Кількість занять проведених фахівцями (консультантами) центру: вчителем- логопедом проведено 342 занять, практичним психологом проведено 430 занять, вчителем- реабілітологом 396 занять, вчителями- дефектологами 304 занять.

Одним з видів координації з питань організації навчання дітей з ООП є робота з командами психолого-педагогічного супроводу.  Фахівці центру надають допомогу в організації освітнього процесу для осіб з особливими освітніми потребами, передбаченій її індивідуальною програмою розвитку.   Беруть участь у засіданнях команд психолого-педагогічного супроводу осіб в закладах освіти, участь у розробленні індивідуальних  програм розвитку.  

За фахівцями (консультантами) закріплено 19 закладів ЗСО (43 учнів) та 4 заклади дошкільної освіти (6 вихованці), де вони є членами команд супроводу дітей з особливими освітніми потребами.

Фахівці центру надають  методичну допомогу педагогічним працівникам згідно річного плану та запитів педагогів. Проведено десять семінарів та вісім тренінгів  для практичних психологів, асистентів вчителя,  педагогів закладів освіти Ганнопільської, Берездівської, Крупецької, Улашанівської ТГ на яких було висвітлено такі питання: розроблення індивідуальної програми розвитку для дітей з особливими освітніми потребами; психолого-педагогічний супровід дітей в інклюзивних класах; адаптація та модифікація навчального матеріалу;  технології роботи вчителя та асистента вчителя у ЗЗСО, алгоритм засідання команди супроводу дитини з ООП, моніторинг досягнень учня, інноваційні технології в корекційно-розвивальному процесі, особливості розвитку дітей з ООП.

Впродовж року директор та фахівці (консультанти)  працювали над підвищенням кваліфікаційного рівня та фахової майстерності. Участь у семінарах, тренінгах, конференціях, науково-практичних заходах з питань інклюзивного навчання дала свої результати у вигляді сертифікатів.

Продовжуємо навчатися та впроваджувати в нашому центрі послуги раннього навчання, а саме: розроблено шкали, тести, порядок скринінгу для раннього виявлення та дослідження різних видів функціональних обстежень та стану здоров’я дитини від 0 до 3 років. Розроблено методичні матеріали консультування батьків щодо виявлення у дітей раннього віку (від 0 до 3років) порушень розвитку або попередження ризику їх виникнення. У 2023 році проведено дві зустрічі з начальниками та фахівцями служби у справах дітей та соцзахисту для обговорення співпраці та взаємодії Служби та ІРЦ щодо виконання регіонального плану розвитку системи раннього втручання.

Продовжується налагодження контактів інклюзивно-ресурсних центру з профільними міжнародними агенціями та громадськими організаціями, що опікуються питаннями освіти осіб з особливими освітніми потребами. Так з міжнародною громадською організацією - дитячим фондом  ООН ЮНІСЕФ відбулася  співпраця, а саме, ІРЦ отримав ігровий  набір для організації розвиткового дозвілля для дітей Adolescent kit, а також поліграфічну продукцію щодо раннього розвитку дітей. А благодійна організація «Захисти Хмельниччину»  презентувала нам бокс «Навчально-розвивальні матеріали для закладів дошкільної освіти . Набір раннього розвитку».

 

ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ КУ “ЦЕНТР НАДАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ ГАННОПІЛЬСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ 

Рішенням сесії Ганнопільської сільської ради від 29.10.2021року №6-9/2021року створено КУ «Центр надання соціальних послуг Ганнопільської сільської ради».

    Комунальна установа «Центр надання соціальних послуг Ганнопільської сільської ради»  - є комплексним закладом соціального захисту населення, структурні підрозділи якого проводять соціальну роботу та надають соціальні послуги  особам/сім’ям, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах.

     Одним з основних завдань комунальної установи є вчасне виявлення, забезпечення та надання якісних соціальних послуг громадянам, які опинилися в складних життєвих обставинах і потребують особливої уваги та допомоги  на основі індивідуального та комплексного підходу до кожного громадянина.

  Не зважаючи на складну ситуацію в країні в звітному періоді було забезпечено безперервне надання  8 видів базових соціальних послуг згідно Державних стандартів. 

На разі в структурі центру є :

  • Відділення соціальної допомоги вдома
  • Відділення натуральної допомоги
  • Відділення соціальної роботи
  • Спеціалізована служба первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі
  • Мобільна бригада
  • Мультимедійна команда

    Штатна чисельність працівників складає 22 штатні одиниці, фактично працюючих 18.

   Середнє навантаження на одного соціального робітника у відділенні соціальної допомоги вдома складає – 12 осіб.

      КУ «Центр надання соціальних послуг Ганнопільської сільської ради» надає послуги 130 жителям територіальної громади, з них за рахунок бюджетних коштів - 85 осіб, диференційована плата - 45 осіб (надано 3489 послуг на суму 72460,26грн.). Протягом 2023 року надано 31863 послуги, а саме:

  • придбання та доставка медикаментів, продовольчих та промислових товарів – 6211;
  • допомога у дотриманні особистої гігієни – 848;
  • допомога в обробітку присадибних ділянок, забезпечення водою, миття посуду, читання преси, написання листів – 7019;
  • організація заготовок продуктів харчування на зимовий період - 356;
  • організація забезпечення паливом, ремонту житла, вивезення побутових відходів, сміття - 1203;
  • вирішення за дорученням обслуговуваних громадян питань у державних та інших підприємствах (субсидії) - 985;
  • виклик лікаря, організація консультування громадян медичними фахівцями - 56;
  • вимірювання тиску - 4153
  • допомога у прибиранні приміщення та інші послуги – 4806;
  • Піднесення палива в будинок, розпалювання грубок - 2433
  • організація дозвілля – 43;
  • організація інших послуг, що визначаються при індивідуальних обстеженнях матеріально-побутових умов проживання – 2891;
  • організація поховання одиноких – 2;

- послуги відділення натуральної домоги (прачка, соціальний робітник) - 857.

      Для людей з особливими потребами, що мають порушення опорно-рухового апарату та пересуваються за допомогою технічних засобів комунальна установа  надає послуги "соціального таксі". Ганнопільська громада взяла участь в державній програмі придбання спеціально обладнаного автомобіля. Наказом Міністерства соціальної політики № 1624 від 11.11.2019р. затверджено перелік установ, які отримають спеціально обладнаний автомобіль.  З початку 2023 року   послугою соціальне  таксі  скористалося  11 жителів громади.

   Основними завданнями відділення соціальної роботи є:

– професійна допомога жителям громади та внутрішньо переміщеним особам у визначенні причин власних проблем і подальший спільний пошук можливостей для їхнього вирішення шляхом надання комплексу соціальних послуг

- виявлення, облік, адресне відвідування родини, здійснення соціального супроводу сімей та осіб, які потребують допомоги.

Для забезпечення комплексної допомоги сім’ям та особам, які опинилися в складних життєвих обставинах, відпрацьовано механізм співпраці фахівців із соціальної роботи з службою у справах дітей, відділом соціального захисту населення виконавчого комітету Ганнопільської сільської ради, відділенням поліції. З метою проведення ґрунтовної роботи ведеться облік сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, інформація про яких  надходить від служби у справах дітей, медичних та навчальних закладів, відділу соціального захисту населення, а також особисто від громадян. Так, у 2023 році під соціальним супроводом перебувало 2 родин (4 дітей), які знаходяться в складних життєвих обставинах. За звітний період 1 родина знята з обліку, як така, що подолали складні життєві обставини, у 4 родинах складні життєві обставини мінімізовано.      

    Одним з напрямків роботи КУ «Центр надання соціальних послуг Ганнопільської сільської ради» є залучення благодійної допомоги. До дня інваліда та було видано 34 продуктові набори, до дня особи похилого віку було видано 30 продуктових наборів.  

    На  вирішення  соціальних проблем  мешканців  громади прийнято   Положення про надання  громадянам  матеріальної допомоги.

    Забезпечення життєдіяльності одиноких та одиноко проживаючих  громадян, осіб з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб, сімей, які перебувають в складних життєвих ситуаціях – одне з головних завдань Комунальної установи «Центр надання соціальних послуг Ганнопільської сільської ради». 

СЛУЖБА У СПРАВАХ ДІТЕЙ

 

         На території Ганнопільської ТГ нараховано 979 дітей від 0 до 18 років.

         На обліку в Службі у справах дітей Ганнопільської ТГ перебуває:

  • 5 сімей  СЖО ( складні життєві обставини) в яких 8 дітей; 1 прийомна сім’я; 5 дітей - сиріт; 6 дітей позбавлених батьківського піклування; 2 дітей з числа статусних влаштовані до інституційних закладів; 4 сім’ї ВПО, які мають статус багатодітні; 180 дітей з багатодітних сімей; 22 дитини з інвалідністю;

          Впродовж 2023 року проведено 18 перевірок щодо цільового використання коштів при народженні. Соціальних інспектувань здійснено -52.

Відповідно до чинного законодавства 3 дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування було знято з первинного обліку у зв’язку з досягненням повноліття. Згідно рішення виконкому Ганнопільської ТГ одну дитину взято на облік, як позбавлену батьківського піклування та влаштовано в сім’ю опікуна.

        Для 36 дітей з числа ВПО було надано гуманітарну допомогу у вигляді сезонного одягу, продуктових пакетів та гігієнічних засобів. Для багатодітних сімей з числа ВПО, яких є 4 на території громади  в яких виховується 16 дітей, було надано засоби обігріву ( радіатори), електробойлери, зимовий дитячий одяг, матраци, ковдри, розкладачки.

         Троє дітей з числа малозабезпечених та багатодітних оздоровилися влітку у оздоровчому таборі «Лісова пісня», ще 4 дітей отримали путівки в оздоровчий табір  «Артек» Закарпатська обл.

         Враховуючи важке фінансове становище сімей, рішенням виконкому Ганнопільської сільської ради,  було влаштовано на навчання з цілодобовим проживанням 4 дітей до Плужненського ліцею.

За   даний   час  здійснено   52 соціальних  інспектувань, де надавались консультації відповідно до чинного законодавства.

Щомісячно здійснюються рейди «Діти вулиці» для виявлення дітей СЖО та попередження насильства в сім’ї та за ознакою статі.

З метою здійснення систематичного нагляду за умовами проживання та виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які опинились у складних життєвих обставинах Службою здійснюється постійний нагляд за сім’ями, проводяться рейди, обстеження житлово-побутових умов. За 2023 рік проведено 28  спільних профілактичних рейдів по населеним пунктам Ганнопільської ТГ.

 З метою забезпечення захисту прав та законних інтересів дітей на підвідомчій території працює комісія з питань захисту прав дитини виконавчого комітету Ганнопільської  сільської ради, роботу якої забезпечує служба у справах дітей, сім’ї та молоді, а саме: здійснює прийом громадян з питань, що потребують колегіального вирішення, збирає документи, формує справи та виносить питання на розгляд Комісії. Станом на 31.12.2023р. було проведено 7 засідань Комісії з питань захисту прав дитини, попереджено 2 сім’ї щодо неналежного виконання батьківських обов’язків.

На постійному контролі в службі у справах дітей, сім’ї та молоді перебуває питання жорстокого поводження з дітьми та попередження насильства в сім’ї. За звітний період до служби не надходило повідомлення щодо насильства над неповнолітніми.  

СОЦІАЛЬНА ДОПОМОГА

Підтримка військовослужбовців та їх сімей - пріоритет в роботі Ганнопільської сільської ради. Заготовлено та виділено дрова 100 сім’ям військовослужбовців, які проживають на території громади.

Для вирішення  соціальних проблем  мешканців  сільської  ради   прийнято  Положення про надання  громадянам  матеріальної допомоги. На виконання заходів  програми з коштів сільського бюджету  з початку  2023 року виплачено  514227,00грн., з яких на виплату:

  • одноразова матеріальна допомога на лікування –133642,00 грн,
  • матеріальна допомога на поховання  - 2 особи – 2000,00грн,
  •  матеріальна допомога на вирішення соціально побутових потреб – 6 осіб – 6000,00грн. 
  • одноразова матеріальна допомога онкохворим – 14 осіб – 140000,00грн.
  • одноразова матеріальна допомога військовослужбовцям на лікування – 18 осіб – 208494,00 грн

 2 особам з хронічною хворобою нирок  компесовано – 11600,00грн  за проїзд на процедуру гемодіалізу.

           За рахунок коштів місцевого бюджету здійснювались компенсаційні виплати відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.2004р.    № 558 «Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги» на суму 39478,00грн.

           З метою реалізації прав окремих категорій громадян Ганнопільської, Берездівської, Улашанівської та Крупецької сільських об’єднаних територіальних громад на пільговий проїзд підписано МЕМОРАНДУМ про співпрацю у сфері  відшкодування пільг за пільговий проїзд окремих категорій громадян.  Основне завдання співпраці  - здійснювати відшкодування коштів за пільгове перевезення окремих категорій громадян на приміських автобусних маршрутах загального користування (крім таксі) та міжміських автобусних маршрутах загального користування, що формуються у межах Шепетівського району та поширюються на територію Ганнопільської, Берездівської, Улашанівської та Крупецької сільських об’єднаних територіальних громад.

           Створено віддалене робоче місце спеціаліста  Славутського об’єднаного управління  Пенсійного фонду  України, який  здійснює прийом  жителів громади  другий четвер місяця  з 9:00 до 14:00години. Всі відділені робочі  місця забезпечені  меблями, оргтехнікою та інтернетом.

   Одним із найважливіших і найпріоритетніших завдань громади є безпека життя її жителів, а особливо в умовах воєнного стану. У зв'язку з цим для забезпечення оповіщення  жителів громади було встановлено 10 стаціонарних вуличних гучномовців. Всього на території сільської ради в наявності: 3 сирени ручного запуску, 7 переносних та 10 стаціонарних вуличних гучномовців. Засоби оповіщення ЦЗ знаходяться в готовності. Для укриття населення громади підготовлено 7 найпростіших укриттів.

Також протягом 2023 року були затверджена «Програма підтримки Збройних Сил України, Підрозділів територіальної оборони та добровольчих формувань на 2023-2024 роки». Програма передбачає формування та всебічне забезпечення військових формувань, інших сил безпеки та оборони, підрозділів та добровольчих формувань територіальної оборони необхідними матеріально-технічними засобами, їх підготовку та функціонування в умовах воєнного стану, підготовку населення і територій громади до національного спротиву, забезпечення безперебійної життєдіяльності Ганнопільської сільської ради під час воєнного стану.

 Затверджено «Програма підтримка членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України мешканців Ганнопільської сільської ради на 2023-2025роки». Дана програма спрямована реалізацію комплексу взаємопов’язаних завдань і заходів, що спрямовані на розв’язання найважливіших проблем та поєднання зусиль органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій різних форм власності, спрямованих на поглиблення соціального захисту, адаптації, спільної координації наявних ресурсів для забезпечення соціальних гарантій для членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України.

ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я

Протягом року були проведені поточні ремонти ФАПів у с.Рівки, с.Досін, с. Хоросток, с. Довжки, с. Соснівка, с. Хоняків.

У ФАПі в селі Хоняків встановили 3 вікта та вхідні двері.

В Ганнопільській амбулаторії зроблено ремонт у двох кабінетах, закуплено жалюзі. У ФАПах в селах Досін та Соснівка також були закуплені та встановлені жалюзі.

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ПОЖЕЖНОЇ ОХОРОНИ

Для обслуговування пожежної охорони було придбано 6 шин та акумулятор до автомобіля.

Повністю закриті потреби в дизельному паливі та електроенергії.

БЛАГОУСТРІЙ

           Була проведена робота по благоустрою та упорядкуванню територій  парків, стадіонів, кладовищ, територій бюджетних установ та приватних магазинів, прибудинкових територій. Протягом сезону постійно обкошували траву. Зрізали аварійні дерева, проводили висадку зелених насаджень. Встановили огорожу на кладовищі в селі Понора та біля клубу в селі  Соснівка. Встановлено ворота на кладовищі в селі Клепачі. Облаштували 2 громадські вбиральні.

Завдяки співпраці з фермерським господарством повністю замінили покрівлю, встановили вікна, двері, купол та  замінили фасад каплиці в селі Соснівка.

Також з метою вшанування пам’яті всіх тих, хто віддав своє життя заради спасіння України, заради миру на нашій землі в селі Ганнопіль облаштували Алею Слави Героїв.

У селі Ганнопіль встановили 5 камер відеоспостереження. Зробили це у рамках комплексної програми "Профілактика злочинності на території Ганнопільської ТГ на 2021-2025 роки". Вони розміщені при в’їзді та виїзді села по вулиці Соборна і Корецька, на вулиці Миру в центрі села, на приміщенні Ганнопільського ліцею та будинку культури. Камери фіксують адміністративні правопорушення. Це можуть бути правопорушення благоустрою, порушення правил дорожнього руху, або кримінальні правопорушення.

На території Ганнопільської громади внаслідок вибухової хвилі під час обстрілу 25 жовтня 2023 року  російською федерацією було пошкоджено 75 віконних рам в 12 комунальних закладах, а саме: в шести будинках культури, двох фельдшерських пунктах, двох навчальних закладах, поштовому відділенні та будинку старостинського округу, зруйновано стелі у двох навчальних закладах. Окрім того, пошкоджено вікна у сімох житлових будівель приватної власності, двох магазинах та приміщеннях фермерського господарства. Всі роботи з ліквідації було проведено оперативно, злагоджено та результативно.

Велику роботу з цих питань проводили старости сіл, керівники комунальних установ та працівники виконавчого комітету, жителі  громади.

       

Завжди налаштована на плідну співпрацю та на діалог з усіма, хто бажає щось зробити корисне для своєї громади.  Вдячна Збройним силам України, загонам територіальної оборони та іншим військовим формуванням за захист рідної землі та можливість розвивати громаду. Україна нині має унікальний шанс, щоб стати в один ряд із найпотужнішими державами Європейського Союзу! Висловлюю сердечну вдячність усім жителям громади за єднання. Ми всі чітко зрозуміли, що найбільшою цінністю для українців є свобода, бо лише у вільній країні можуть існувати і розвиватись громади, жити щасливі люди, які не боятимуться народжувати і виховувати дітей. Дякую депутатам сільської ради та членам виконавчого комітету за оперативну професійну та віддану працю у період складного воєнного часу. Мусимо бути ще сильнішими, адже слабші завжди пасуть задніх! Дякую усім мешканцям громади за активну громадську позицію, небайдужість, силу духу та вірність інтересам громади та України. Попереду – ще багато справ. Темп втрачати не збираємось. Ваша підтримка мотивує працювати далі!

 

 

Сільський голова Маргарита МЕДВЕДЮК

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь