Сьогодні 22 березня – день Великомучеників Севастійських, день Сорока мучеників, Сорок Святих, або день Усіх Святих, у народі «Сороки»

Дата: 22.03.2021 09:40

Вшановувані воїни були найкращою дружиною у війську давньоримського імператора Лікінія. Сам Лікій був жорстоким гонителем християнства. За відмову зректись християнської віри 40 воїнів римського ХІІ легіону загинули у 320 році біля міста Севастія (нині турецьке місто Сівас). В холодну і вітряну ніч їх завели в Севастійське озеро. За ніч воно вкрилося льодом. Аби підсилити муки, на березі затопили лазню. Один з воїнів не витримав страждань і вийшов з озера, але на порозі лазні упав замертво. Один з наглядачів, уражений мужністю воїнів, зі словами «І я — християнин!» зайшов у озеро. Їх знову стало сорок. Пам’ять 40 мучеників належить до найшанованіших свят. У день їх пам’яті полегшується строгість Великого посту. Вітаю з Днем 40 святих - великих мучеників Севастійських! Вони прийняли смерть - аби не зрадити нашу віру. Тому сьогодні хочеться побажати всім християнам зміцнення віри, смирення, відпущення гріхів. Нехай кожен ваш крок буде спрямований лише на добро, а від невірних рішень зберігає і оберігає вас Бог.