Голови громад Хмельниччини проти підвищення тарифів на комунальні послуги

Дата: 12.01.2021 14:59

Фото без опису Сьогодні під головуванням міського голови Славути, голови Хмельницького регіонального відділення Асоціації міст України Василя Сидора відбулося онлайн-засідання голів громад-членів АМУ в Хмельницькій області. Під час зібрання обговорили найактуальніше питання – підвищення тарифів на газ та електроенергію. У своєму зверненні Василь Сидор наголосив, що непомірне підвищення тарифів потягне за собою зростання цін на продукти харчування, товари повсякденного вжитку, ліки тощо. Це створить додаткове навантаження на людей, які опинились у складних умовах через карантин, безробіття та інфляцію. «Через стрімке підвищення тарифів у складних умовах опинилися і комунальні підприємства: здорожчання газу більш, ніж на 11%, електроенергії – на 30%. Така тарифна політика негативно позначиться на їхній фінансовій діяльності та змушує їх переглядати тарифи на комунальні послуги. Так, електрична енергія є однією із основних складових тарифу на водопостачання та водовідведення та складає більше 26%. А тому розмір тарифу на водопостачання та водовідведення напряму залежить від її зростання» - підкреслив Василь Сидор. Разом із іншими головами громад дійшли згоди у тому, що влада повинна підтримати бізнес, комунальні підприємства та людей і встановити мораторій на підвищення будь-яких тарифів. Питання зміни тарифів для підприємств і населення може розглядатися лише після виходу держави із кризи, відновлення всіх галузей економіки, стабільної ситуації на ринку праці, зростання доходів та рівня життя громадян. Підтримав позицію міського голови Славути і мер Старокостянтинова Микола Мельничук він підкреслив, що значне зростання вартості комунальних послуг призведе до суттєвого збільшення видатків з державного бюджету на виплату пільг та субсидій, зростання заборгованості населення за комунальні послуги, а також до соціального незадоволення у суспільстві. Тож необхідно ухвалювати термінові рішення та діяти рішуче. Тому під час засідання було ухвалено рішення направити колективне звернення від громад-членів АМУ в Хмельницькій області до Голови Асоціації міст України Віталія Кличка із проханням розглянути питання тарифної політики під час засідання Правління АМУ та ініціювати звернення до уповноважених органів з вимогою вжити відповідних заходів щодо негайного перегляду діючих тарифів, які збільшують фінансовий тягар для усіх споживачів природного газу та електроенергії і повернутися до цінової політики, що діяла станом на 01 квітня 2020 року.