Дата: від до Скинути

Вітання голови Ганнопільської ТГ Маргарити МЕДВЕДЮК з Днем святих жон-мироносиць

Від щирого серця вітаю українських жінок-мироносиць! Сьогодні відзначають дуже давнє свято, але маловідоме широкому загалу. Цей День святих жон-мироносиць, православне свято з біблійними корінням, яке тісно переплелося з народними віруваннями. Це свято пов'язане з Великоднем, тому відзначається наприкінці Радоницького тижня, тобто через 14 днів після Воскресіння Христового. Історія жінок-мироносиць пов'язана з іменами Марії Магдалини, Соломії (дочки Йосипа Обручника), Марії і Марфи (сестер Лазаря), Іоанни (дружини Худзи), Марії Клеопової (дружини брата Обручника), які першими прийшли до печери, де покоївся Ісус. Вони прийшли туди, щоб за звичаєм обмити тіло і підготувати його до поховання відповідно до традицій того часу. З собою у них були спеціальні пахощі. Саме за них вони і стали називатися мироносицями. Дуже показово, що прихильники Христа відреклися від нього, злякалися гонінь і переслідувань існуючої влади, а саме жінки не побоялися і проявили сміливість, прийшовши вшанувати того, кому вірили. Саме дружин мироносиць у печері зустрів янгол, який проголосив, що Ісуса немає там, а Він воскрес. Справедливо цей день вважається святом усіх православних жінок, християнок, нащадків тих самих мироносиць, чия віра виявилася міцною. Вітаю всіх наших жінок, особливо тих, хто служить вірі і церкві, захисниць ЗСУ в зоні АТО і волонтерок!!! Бажаю в цей день любові, миру й допомоги Божої Вам і вашим родинам у всіх добрих справах і починаннях!

16:20 16.05.2021