Спеціалізована служба первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства та /або насильства за ознакою статті (консультативна служба)

Дата: 08.03.2024 11:58

Рішенням сесії Ганнопільської сільської ради від 08.06.2021року                      №8-6/2021року створено Спеціалізовану служба первинного  соціально-психологічного консультування  осіб, які постраждали від домашнього насильства та /або насильства за ознакою статті (консультативна служба), яка входить в структуру комунальної установи «Центр надання соціальних послуг Ганнопільської сільської ради.

Консультативна служба створена за  кошти  субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення мережі спеціалізованих служб первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. Був проведений ремонт кімнати, придбане комп’ютерне обладнання, меблі.

Відкриття служби є складовою захисту та підтримки потерпілих від домашнього насильства та насильства за ознакою статі. Створення консультативної служби демонструє, що спільні дії держави та місцевої влади дають змогу будувати систему рівного доступу до важливих соціальних сервісів для населення.

Консультативна служба дасть можливість здійснювати наступні заходи для допомоги постраждалим:

• надання первинної консультаційної та психологічної допомоги, у тому числі із залученням фахівців інших загальних або спеціалізованих служб підтримки;
  • надання постраждалій особі або її законному представнику (якщо такий представник не є кривдником) інформації про права такої особи, а також отримання нею подальшої підтримки та надання їй за потреби контактів суб’єктів соціальної роботи;
  • проведення оцінки потреб постраждалої особи;
  • визначення необхідності в екстреній психологічній допомозі (кризовій інтервенції) та вирішення питання щодо направлення постраждалої особи до загальної чи спеціалізованої служби підтримки постраждалих осіб;