Робочі питання обговорили податківці та представники Ганнопільської ТГ Начальник Славутської ДПІ Головного управління ДПС у Хмельницькій області Володимир Яремчук провів зустріч з головою Ганнопільської ТГ Маргаритою Медведюк.

Дата: 12.12.2023 11:10

Посадовці обговорили питання наповнення бюджету громади, вжиття спільних заходів щодо залучення жителів громади до сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, земельного податку та мінімального податкового зобов’язання, оскільки зазначені платежі є вагомим джерелом поповнення місцевого бюджету. Також, керівники обговорили погашення податкового боргу, легалізацію праці та основні проблемні питання громади. Також Володимир Яремчук звернув увагу на обов’язковому застосуванні ФОП, які здійснюють торгівлю за готівку, РРО або ПРРО. Водночас, зазначив, що підприємці – платники єдиного податку І групи та населення, яке реалізовує на ринку власну сільськогосподарську продукцію можуть працювати без РРО та наголосив на відновленні з 1 жовтня 2023 року відповідальності бізнесу за порушення при використанні РРО чи ПРРО, відповідно до Закону України № 3219. Разом з тим посадовець поінформував присутніх про електронні сервіси ДПС. При цьому роз’яснив, що пріоритетним напрямом роботи ДПС залишається розвиток онлайн-сервісів. Сучасні електронні сервіси ДПС такі, як Електронний кабінет платника та застосунок «Моя податкова» дозволяють оперативно отримати всю необхідну інформацію, довідки та консультації, а також подавати податкову та іншу звітність безпечно, без особистих візитів до служби, що під час щоденних повітряних тривог є дуже важливим. Крім цього, керівник Славутської ДПІ нагадав, що ще місяць громадяни мають можливість скористатися правом на податкову знижку за витратами, понесеними у 2022 році. Серед тих, хто має право на податкову знижку посадовиць виокремив внутрішньо переміщених осіб, які відповідно до Податкового кодексу можуть отримати податкову знижку за витратами, понесеними за договором оренди житла. А також повідомив, що з 01 грудня 2023 року надавачами платіжних послуг запроваджено використання платниками виключно структурованого формату такого реквізиту згідно з міжнародним стандартом ISO20022.