19 лютого – День Державного герба України

Дата: 19.02.2023 19:09

Сьогодні відзначається День Державного Герба України.
31 років тому, саме 19 лютого 1992 року, Верховна Рада України затвердила своєю Постановою Малий Державний Герб незалежної України.
Це був золотий Тризуб на синьому щиті. Проект герба був розроблений групою українських геральдистів: Андрієм Гречилом, Олексієм Коханом та Іваном Турецьким.
Тризуб як державний символ України був обраний недаремно, адже він зв’язаний з нашою тисячолітньою державною, політичною i культурною історією. Він поєднує в собі дух нашого народу, підкреслює свободолюбство та незалежність, уособлює нашу єдність, зв’язує між собою покоління українців. Змінюються епохи та обставини, однак українці залишаються об’єднаними власними державними символами.
І сьогодні він на наших знаменах і зброї – як символ незламності і звитяжної боротьби проти окупанта!
Вітаємо усіх з цим визначним днем! Шануймо наші державні символи, наші обереги, за які помирали та помирають кращі сини і доньки української землі.
І нехай Державний Герб несе волю народу до найкращої долі для України, для нашої громади, а також для кожного ії жителя!