18 січня українці традиційно сідають за третій різдвяний стіл — Святвечір перед Хрещенням Господнім, який ще називають в народі “Голодна кутя”.

Дата: 18.01.2022 15:03

Ось і добігають кінця тривалі зимові свята українців. Надвечір’я Богоявлення – 18-те січня — українці відзначають святковою трапезою, що має сімейний характер. Напередодні свята Богоявлення, християни східного обряду святкують Надвечір’я Богоявлення, яке у народі ще зветься Другий Святвечір або ж Голодна Кутя.
Так само як і в Різдвяний святвечір, у цей день слід дотримуватися суворого посту, а увечері християнські родини збираються за святковим столом, де подаються пісні страви. Сідають вечеряти, коли вже засяє вечірня зоря.

У храмах ввечері проводять службу та освячують воду, яка, на думку вірян, має помічну силу і не втрачає її протягом року.

Зустрічаймо Святвечір з відкритим серцем та радіймо присутності рідних і близьких людей. А в душі нехай завжди знаходиться місце для прощення та любові.

Підтримуймо одне одного, допомагаймо, даруймо тепло та поважаймо один одного.

Миру та спокою у кожну родину!

Нехай Святвечір принесе у Ваші домівки особливий дух свята, добра, любові і щастя.

Зі Святвечором та з Хрещенням Господнім!

З повагою, виконавчий комітет та голова Ганнопільської сільської ради Маргарита МЕДВЕДЮК.