1 ГРУДНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ЗІ СНІДОМ.

Дата: 01.12.2021 05:50

Синдром набутого імунодефіциту (СНІД) – остання стадія важкого інфекційного захворювання, спричиненого вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ). Цей вірус знищує Т-лімфоцити – спеціальні клітини крові, що захищають організм від збудників різних захворювань. Відтак імунітет людини руйнується і організм втрачає захисні реакції, а це, в свою чергу, призводить до виникнення різноманітних захворювань, які вражають  органи й системи людського організму.

Для того, аби вберегти себе від  цієї важкої   недуги, слід пам’ятати, що ВІЛ-інфекція передається трьома шляхами, що чітко визначені фахівцями:

• статевий шлях передачі при стосунках без засобів захисту або із засобами захисту низької якості;
  • внаслідок вживання ін’єкційних наркотичних речовин при використанні спільних шприців та голок;
  • від матері до дитини під час вагітності, при народженні дитини та грудному вигодовуванні.

Решта шляхів, про які ви можете почути – лише видумка.

Важливим є і відсутність стигматизації осіб, які є носіями ВІЛ.

Слід пам’ятати,  що шкіра --  нездоланний бар’єр для ВІЛ. Вірус не передається при рукостисканні.

Комарі та інші комахи не переносять ВІЛ.

ВІЛ не передається повітряно-крапельним шляхом, його не можна вдихнути, його немає в сльозах, поту, слині.

Єдина можливість виявити, заражена людина ВІЛ чи ні – лабораторні дослідження крові. Такий тест дає можливість виявити ВІЛ за декілька років до того, як з’являться ознаки СНІДу.

А вже знання про наявність хвороби дає можливість своєчасно почати необхідне лікування та попередити її подальший розвиток та прогресування.

Важливим є фактор надання ВІЛ-інфікованим психологічної підтримки. ВІЛ-позитивна людина має право жити повноцінним життям, дотримуючись певних вищевказаних пересторог.

Будьте здорові, бережіть своє життя від хвороб!

З повагою, голова Ганнопільської сільської ради Маргарита МЕДВЕДЮК.