Ганнопільська громада
Хмельницька область, Славутський район

Про запровадження обліку товарних запасів.

Дата: 23.11.2021 15:50
Кількість переглядів: 419

                             Фото без опису

   Славутська ДПІ повідомляє, що  26 листопада 2021 набирає чинності  наказ Міністерства фінансів України від 03.09.2021 №496 «Про затвердження  Порядку ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб-підприємців, у тому числі платників єдиного податку» (далі Порядок). Порядком врегульовано правила ведення обліку товарних запасів фізичними особами-підприємцями, які відповідно до Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» зобов’язані здійснювати діяльність із використанням РРО/ПРРО незалежно від системи оподаткування.

    Порядком установлено визначення терміну «первинні документи», документи, які підтверджують  облік та походження  товарів та Форму ведення обліку товарних запасів (далі Форма обліку).

           До первинних документів віднесено - опис залишку товарів на початок обліку, накладні, транспортні документи, митні декларації, акти закупки, фіскальні чеки, товарні чеки, інші документи, що містять реквізити, які дозволяють ідентифікувати постачальника та отримувача товару (найменування суб'єкта господарювання, реєстраційний номер облікової картки платника податків (далі - РНОКПП) або код згідно з ЄДРПОУ суб'єкта господарювання, серія та номер паспорта / номер ID картки для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття РНОКПП та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відповідну відмітку в паспорті), дату проведення операції, найменування, кількість та вартість товару.

         ФОП на дату набуття ним обов'язку щодо ведення обліку товарних запасів самостійно складає  опис   залишку товарів   в довільній формі із обов’язковим відображенням  інформації про: найменування товарів, наявних у нього на початок запровадження обліку запасів, кількості таких товарів (із зазначенням одиниці виміру) та їх вартості, самостійно визначеної ФОП.

         В подальшому       облік товарних запасів здійснюється ФОП шляхом постійного внесення  до Форми обліку інформації про надходження та вибуття товарів на підставі первиних документів, які є невід’ємною частиною такого обліку   і мають зберігатись у місці торгівлі. 

Ведення обліку товарних запасів здійснюється у кожному місці здійснення продажу (наданні послуг) та/або проведення розрахункових операцій. Дозволяється реалізація лише тих товарів (послуг), які до початку діяльності відображенні в такому обліку.

ФОП самостійно обирає електронну або паперову Форму обліку товарних запасів.

 

 Славутська ДПІ


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь