Шановні жителі громади! Просимо Вас провести перевірку пічного опалення своїх помешкань.

Дата: 07.09.2021 16:44

За статистикою, осінньо-зимовий період різко збільшує кількість пожеж - опалювальний сезон створює реальну пожежну небезпеку внаслідок використання різних опалювальних приладів. Протягом 2021 року на території Шепетівського району виникло 225 пожеж. В поточному році на території району на пожежах виявлено 14 загиблих осіб. Основними причинами пожеж залишаються порушення правил монтажу та експлуатації пічного опалення, необережне поводження з вогнем, порушення правил монтажу та експлуатації електроустановок. Станом на 07.09.2021 року на території Ганнопільської сільської територіальної громади виникло 8 пожеж. Прямі збитки від пожеж склали 69 тис. грн. Для запобігання надзвичайних ситуацій, попередження пожеж під час опалювального сезону громадяни повинні виконувати основні вимоги норм та правил щодо користування різними опалювальними приладами, а саме: повітронагрівальні та опалювальні прилади повинні розміщуватися так, щоб до них був забезпечений вільний доступ для огляду, очищення димоходів та печей від сажі потрібно проводити перед початком, а також протягом всього опалювального сезону, опалювальних печей періодичної дії на твердому та рідкому паливі – не рідше одного разу на три місяці, печі та інші опалювальні прилади повинні мати протипожежні розділки (відступки) від горючих конструкцій відповідно до вимог будівельних норм не менше 38 см від дерев’яних конструкцій перекриття горища, відстань від печі до товарів, стелажів, шаф та іншого обладнання повинна бути не менше 0,7 м., а від топкових отворів – не менше 1,25 м., біля кожної печі перед топковим отвором на підлозі повинен бути металевий лист розміром не менш 0,5х0,7 м., на горищах усі димові труби й стіни, в яких проходять димові канали, мають бути штукатурені. Враховуючи вищевикладене просимо Вас, постійно слідкувати за станом опалювальних печей та димарів, своєчасно їх ремонтувати! Слідкувати за справністю електричних мереж! Не залишайте без нагляду увімкнені електропобутові прилади! Будьте обережні при палінні та використанні відкритого вогню на горищі, в підвалах, сараях та інших підсобних приміщеннях! Запам’ятайте! Слід постійно піклуватися про належний стан протипожежного захисту своїх помешкань та вміти перегороджувати шлях розлюченому полум'ю. Лише спільними зусиллями ми зможемо відвернути біду. Якщо сталася пожежа, телефонуйте за номером 101.