Сказ небезпечна, невиліковна хвороба людей та тварин

Дата: 27.07.2021 08:45

СКАЗ – дуже небезпечне вірусне захворювання всіх теплокровних тварин і людини. Характеризується гострим перебігом, відмічають підвищену чутливість тварин до світла, шумів, спотворення апетиту, підвищення температури тіла, порушення зору, водобоязнь, буйство, парези жувальних м’язів і м’язів глотки. В 100% випадків захворювання на сказ закінчується летально, лікування від даної хвороби не існує.. Основним джерелом інфекції є хворі на сказ дикі тварини, головним чином лисиці, здичавілі собаки, коти. Дія вакцини убезпечує тварину навіть при контакті із хворою твариною, тому так важливо в обов’язковому порядку провакцинувати тварин, що відносяться до групи ризику – собак, котів.

Власнику домашніх тварин необхідно:

- щороку доставляти собак і котів у ветеринарну установу для огляду, імунізації проти сказу і лікувально – профілактичних обробок;

- суворо дотримуватись схеми вакцинації та ревакцинації;

- не відмовляти ветеринарним спеціалістам які проводять профілактичну вакцинацію проти сказу при подвірних обходах;

- обов’язково вакцинувати собак і котів починаючи з трьох місячного віку;

- негайно повідомляти заклади охорони здоров’я та ветеринарні служби про випадки укусів або травмування собакою, котом, кажаном або хижою твариною людини, свійської чи домашньої тварини, а також доставляти у ветеринарну установу собак і котів, які покусали людей чи тварин або заподіяли їм травми, для нагляду і карантинування протягом 10 днів;

- у випадку загибелі собак, котів або інших тварин негайно повідомляти ветеринарну установу.

Якщо Вас вкусила будь – яка тварина:

- відразу проведіть місцеву обробку рани: поверхню рани необхідно промити водою з господарським милом або детергентом, а її краї обробіть 70% розчином етилового спирту або 5% настойкою йоду;

- після місцевої обробки рани негайно зверніться до лікаря в травмпункт за місцем проживання, що працює цілодобово. Тільки повний, своєчасно розпочатий курс щеплень надійно запобігає захворюванню на сказ;

- тварину, що вкусила, забивати забороняється, її необхідно ізолювати та звернутися в установу ветеринарної медицини.

Про всі випадки покусів, травмування, неадекватної поведінки домашніх улюбленців (підвищена чутливість тварини до світла, шумів, спотворення апетиту, порушення зору, підвищена агресивність та слинотеча) слід негайно повідомляти: 7-04-86 - Славутське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області; 7-18-18 - Славутська районна державна лікарня ветеринарної медицини. Захистіть своїх тварин шляхом вакцинацій і убезпечте тим самим себе і близьких від небезпеки зараження на сказ, хвороби яка не піддається лікуванню і в 100 % випадків призводить до загибелі будь то людина чи тварина.

Славутське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області