Всесвітній день океанів виступає символом охорони навколишнього середовища і турботи про природу, покликаний нагадати людству про необхідність збереження цієї скарбниці.

Дата: 08.06.2021 09:34

Щороку 8 червня уся планета відзначає важливе екологічне свято – Всесвітній день океанів. Основна його мета – підвищити обізнаність щодо охорони нашої природи та розглянути різні екологічні проблеми, які зростають з кожним днем. Це одна з головних дій із захисту навколишнього середовища. Проголошенням цього свята ООН підкреслила життєву важливість океанів для планети, а також необхідність турботи про їх благополуччя, збереження органічного світу океанів, екологічну чистоту вод. Цей день нагадує, що Світовий океан – запорука розвитку і подальшого існування людської цивілізації, його простори – арена світової торгівлі. Роль Світового океану в регулюванні клімату є системоутворюючою, а його води – одні із головних поглиначів вуглекислого газу. У цей день співробітники багатьох зоопарків, акваріумів, дельфінаріїв координують свої зусилля, щоб боротися за збереження біорізноманіття мешканців морських глибин і стабільну екологічну ситуацію. Понад 70% поверхні Землі покрито світовим океаном, він займає майже три чверті її поверхні. Свято відзначається всіма, хто має навіть найвіддаленіше відношення до Світового океану. Необхідно силами всіх людей, кожного на своєму місці, зберегти природу в її кращому вигляді. Турбота про навколишнє середовище послужить перешкодою до знищення життя на планеті.