Ганнопільська громада
Славутський район, Хмельницька область

Представники Ганнопільської громади побували на урочистостях з нагоди відзначення Дня Соборності України

22 січня 2019 року представники Ганнопільської об’єднаної територіальної громади у складі делегації від Славутського району взяли участь у міжобласних урочистих заходах з нагоди відзначення Дня Соборності України, які відбулися у с. Гуків Чемеровецького району.
100 років тому схід і захід об’єдналися в одну неподільну українську державу. У цей день на Софйському майдані в Києві проголосили Акт Злуки. Особливою ця подія є для нашого краю, адже саме по західному кордону Хмельниччини проходила умовна межа між ЗУНР та УНР.
Уже стало доброю традицією відзначати цю дату на кордоні Хмельнччини та Тернопільщини.
Цього року захід проходив на мосту через річку Збруч між селом Гуків, що на Чемеровеччині, та селищем Скала-Подільска Борщівського району. Понад три тисячі людей зібралися тут, аби стати свідками відзначення величної дати – 100-річчя Соборності України.
Очільники областей обмінялися подарунками, молодь утворила прапор України з двох частин: Хмельнииччина представила жовтий, а Тернопільщина блакитний стяг українського прапора. Учасники дійства вирушили урочистою ходою до Пам’ятного Хреста легендарному генерал-хорунжому УПА Роману Шухевичу, де відбувся молебень за участю представників духовенства Православної церкви України з обох областей.
Після урочистостей керівники областей привітали усіх зі святом, розпочалась концертна програма.

 « повернутися до списку новин