Ганнопільська громада
Хмельницька область, Славутський район

Збережемо хліб від вогню

Дата: 18.07.2018 09:44
Кількість переглядів: 958

З метою недопущення виникнення небезпечних подій під час збирання врожаю, Ганнопільська сільська рада доводить до керівників сільськогосподарських та фермерських господарств вимоги правил пожежної безпеки, затверджені наказом  Мінагрополітики МНС України від 04.12.2006 року № 730/770 «Про затвердження Правил пожежної безпеки в агропромисловому комплексі України», а саме:

-     до початку  збирання  врожаю  вся  збиральна  техніка, агрегати   та   автомобілі  повинні  мати  відрегульовані  системи живлення,  змащення,  охолодження,  запалювання,  а   також   бути оснащеними   справними   іскрогасниками,   обладнаними  первинними засобами   пожежогасіння   (комбайни   і    трактори    -    двома вогнегасниками,   двома   штиковими   лопатами,   двома   мітлами; автомобілі -  вогнегасником  та  штиковою  лопатою).  Трактористи, комбайнери,  їх  помічники  та  інші особи,  задіяні на роботах по збиранню врожаю, повинні пройти протипожежний інструктаж.

-     корпуси комбайнів повинні бути оснащені заземлювальним металевим ланцюгом 10 см, який торкається землі.

-     збиральну  техніку  необхідно  регулярно перевіряти на щільність  з’єднання  вихлопної  труби  з   патрубком   випускного колектора  та  колектора  з  блоком  двигуна.  Уразі появи ознак пробивання прокладок роботу слід припинити до їх заміни.

-     під час роботи комбайна з підбирачем потрібно стежити, щоб  пружинні  зубці  підбирача  не  потрапляли  всередину  кожуха барабана.  У  такому  разі  потрібно  негайно  зупинити  комбайн і звільнити зубці.

-     копиці  скошеної  трави на  смугах відчуження залізниць та шосейних доріг  необхідно  розташовувати не ближче 30 м від хлібних масивів.

-     перед   дозріванням   колосових   (у  період  воскової стиглості) хлібні поля  в  місцях  прилягання  їх  до  лісових  та торф’яних   масивів,   степової  смуги,  автомобільних  шляхів  та залізниць мають бути обкошені (з прибиранням скошеного) і  оборані смугою не менше 4 м завширшки.

-     у період воскової  стиглості  збіжжя  перед  косовицею хлібні масиви необхідно розбити на ділянки площею не більше 50 га. Між ділянками слід робити прокоси не менше 8 м завширшки. Скошений хліб  з  прокосів потрібно негайно прибирати.  Посередині прокосів робиться проорана смуга не менше 4 м завширшки.

-     тимчасові  польові  стани  необхідно  розташовувати не ближче 100 м від хлібних масивів,  токів,  скирт тощо.  Майданчики польових  станів  та  зернотоків  оборюються  смугою  не менше 4 м завширшки.

-     безпосередньо на хлібному масиві площею понад 25 га, з якого збирається  врожай,  необхідно  мати  напоготові  трактор  з плугом на випадок пожежі. У разі    групового методу збирання до складу збирально-транспортних  загонів  необхідно включати спеціалізовані автомобілі з насосами (авторідинорозкидачі, водороздавачі та ін.), пристосовані для гасіння пожеж зернових.

-     зернотоки слід розміщувати від будинків та споруд  не ближче  50 м,  а від хлібних масивів — не ближче 100 м.  Майданчик для току повинен бути очищений від рослинного покрову. Стоянки туристів,  пасіки  допускається розміщувати не ближче 100 м від хлібних масивів.  Полювання у хлібних масивах та поблизу них забороняється.

-     трактори,  комбайни   та   інші   самохідні   машини, обладнані  електричним  пуском двигуна,  повинні мати вимикач для відключення акумулятора від споживача струму.  Клеми  акумулятора, стартера  дистанційного  електромагнітного  пускача  та генератора повинні бути  захищені  від  потрапляння  на  них  струмопровідних предметів,  їх  електропроводка  повинна  бути  справною і надійно закріпленою.

-     радіатори  двигунів,  вали бітерів, соломонабивачів, транспортерів, підбирачів, шнеки та інші вузли й деталі збиральних машин повинні своєчасно очищуватись від пилу, соломи та зерна.

-     у  польових  умовах  заправляти   паливом   збиральну техніку    потрібно    за   межами   поля   (не   ближче   30   м) паливозаправниками, коли заглушені двигуни.

-     у разі тимчасового зберігання (стоянок) тракторів, комбайнів, автомобілів та інших самохідних машин у польових умовах  необхідно розміщувати  їх на очищених від стерні та сухої трави майданчиках, віддалених від скирт  соломи,  сіна,  токів,  хлібних  масивів  на відстані  не  менше  100  м,  а  від будинків — не менше 50 м.  Ці майданчики мають бути оборані смугою не менше 4 м завширшки. Ремонт збиральних  машин  і агрегатів за потреби допускається не ближче 30 м від хлібних масивів та інших посівів.

-     у  період  збирання  забороняється спалювання стерні, післяжнивних залишків та розведення багать на полях.

Не дозволяється:

- робота тракторів, самохідних шасі, автомобілів та іншо збиральної техніки без капотів або з відкритими капотами (для запобігання потраплянню. соломи на випускний колектор двигуна). На комбайнах та інших машинах з двигунами внутрішнього згоряння, які не мають капотів, випускний колектор повинен бути захищений металевим щитком, що закриває його вздовж усієї довжини зверху та збоку;

- застосування паяльних ламп для випалювання пилу в радіаторах двигунів;

- заправляння збиральної техніки в хлібних масивах;

- заправляння машин у нічний час у польових умовах.

 

Також, нагадуємо, що відповідно до ст. 77-1 КУпАП Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 до 340 грн.) і на посадових осіб - від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1190 грн.).

 Шановні хлібороби! Запобігайте пожежам на жнивах! Бережіть хліб від вогню!

Фото без опису

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь