Відзначення Дня Соборності та Свободи України
22 січня 1919 року на Софійській площі було проголошено злуку УНР і ЗУНР.
Акт злуки Наддніпрянської України, яка вийшла з Російської імперії, та Західної України, яка вийшла з Австро-Угорської імперії, що возз'єдналися в єдиній Українській державі, був радше символічним знаком прагнення єдності, бо в керівництві країни спільності тоді не було.
Акт злуки спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну національну державу. Він став могутнім виявом волі українців до етнічної й територіальної консолідації, свідченням про становлення нації, а ідея соборності українських земель набула державного статусу. Об'єднання мало і практичний аспект, адже обидві держави потребували концентрації збройних сил та взаємної допомоги для захисту своїх територій. Об'єднання УНР і ЗУНР стало моделлю цивілізованого і демократичного збирання територій в єдиній суверенній державі.
Закладами освіти та культури Ганнопільської громади проведено низку заходів, спрямованих на вивчення та розуміння сучасною молоддю значення цієї події. Висловлюючи свою солідарність із загальнодержавними акціями, відзначення Дня Соборності та Свободи України виявило найщиріші почуття любові, поваги до своєї держави.
Це свято нагадує нам, що у нас єдина держава і ми – єдиний народ!
Пишаймося, що ми Українці!