A A A K K K
для людей із порушенням зору
Ганнопільська громада
Хмельницька область, Славутський район

ЗВІТ СІЛЬСЬКОГО ГОЛОВИ ЗА 2021 РІК

Шановна  громадо!

 Цей рік був роком серйозних викликів, змін, наполегливої праці та прийняття непростих рішень.

У відповідності із Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», дозвольте звітувати про проведену роботу за 2021рік.

 Як голова громади, намагаюсь побудувати злагоджену, відкриту роботу депутатського корпусу, виконавчого комітету та працівників сільської ради.

Інтереси громади в сільській раді представляє 21 депутат.  З метою вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до повноважень ради, здійснення контролю за виконанням рішень ради, її виконавчого комітету, утворено 4 постійні депутатські  комісії.

Слід зазначити, що крім участі в роботі постійних комісій та пленарних засіданнях ради, депутати працюють на відповідних округах, допомагають своїм виборцям у вирішенні їх проблем, беруть активну участь і в заходах, які проводяться сільською радою. Важливу роль в роботі сільської ради займає взаємодія виконавчого комітету та депутатського корпусу.

Відповідно до статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» основною організаційно-правовою формою діяльності ради є сесія.

 За звітний період відбулось 9 пленарних засідань, на яких розглянуто 163 питання та прийнято відповідно стільки ж рішень сільської ради.

Виконавчим комітетом проведено 12 засідань, заслухано121 питання, з яких прийняті відповідні рішення. Переважно це актуальні питання повсякденного життя громади: надання адміністративних послуг, забезпечення благоустрою, упорядкуванню території, охорони навколишнього середовища та техногенної безпеки, стабільного функціонування закладів освіти, присвоєння поштових адрес, затвердження заходів з відзначення державних свят тощо. 

Тому все, що зроблено за звітний період є результатом колективної роботи кожного депутата, постійних комісій, сесійної діяльності, виконавчого апарату сільської ради, співпраці з обласною державною адміністрацією, районною державною адміністрацією та громадським активом.

Розроблено та затверджено 6 цільових Програм, відповідно до яких працювала сільська рада.

 Відповідно до «Програми соціально-економічного та культурного розвитку Ганнопільської сільської ради на 2021 рік» затвердженої рішенням третьої сесії сільської ради  24 грудня 2020 року № 5-3/2020, робота структурних підрозділів сільської ради, Служби для дітей, сім»ї та молоді, комунальної установи « Центр надання  соціальних послуг Ганнопільської сільської ради», Центру надання  адміністративних послуг, комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр Ганнопільської сільської ради», спеціалізованих  лісокомунальних підприємств «Великоскнитське» та «Клепачівське»», відділу освіти, культури, молоді, спорту та туризму Ганнопільської  сільської ради протягом 2021 року спрямовувалася на вчасне виконання взятих на себе зобов’язань, насамперед соціального характеру, забезпечення ефективного використання бюджетних коштів, забезпечення підвищення рівня благоустрою сіл Ганнопільської  сільської ради, розвиток духовно-культурних та спортивних закладів, покращення матеріально-технічної  бази та будівель закладів освіти та культури,  досягнення позитивних результатів від реалізації програмних  цілей.

     Свою  виробничу  діяльність  на території  громади проводять 115 суб’єктів  господарювання малого  та середнього  бізнесу, в  основному це  сільськогосподарські  підприємства та підприємства  торгівлі. Основною сферою виробництва на території Ганнопільської сільської ради  є сільське господарство, тому основними  бюджетонаповнювачами  в громаді є підприємства сільського  господарської галузі : СГП «Дніпро», СФГ «Клепачі», ФГ «Перлина Полісся»,              ФГ «Глорія», ФГ «Світанок», ФГ «Селянка-2006»,  ФГ «Світоч», ФГ «Мрія»,       ТОВ «Акріс-Агро», ТОВ «А.С.Т»  та 6 ФОПів, які проводять свою господарську діяльність з вирощування  сільськогосподарських культур та виробництвом молока. Також працюють підприємства по переробці зерна  Славутський хлібозавод (млин), ПП «Вектор Плюс» (переробка зерна), будівельне підприємство СПІЛЬНЕ УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКЕ ПІДПРИЄМСТВО "МАЖЕСТІК".

Виконання доходів сільського бюджету

        Основним показником роботи відділу фінансів, бухгалтерського обліку та звітності сільської ради є виконання бюджету.

У 2021 році до загального та спеціального фондів бюджету Ганнопільської сільської ради  за рахунок усіх джерел надійшло  57651,54 тис.грн. доходів, що становить 100,8 відсотка до уточнених планових показників на 2021рік.

По загального фонду бюджету об’єднаної територіальної громади  заплановано власних надходжень з врахуванням проведених змін (без трансфертів) в сумі 16018,09 тис.грн., фактичні надходження склали 16203,33 тис.грн., або 101,16%. Планові показники спеціального фонду по власних надходженнях виконано на 306,5%: при плані 198,6тис.грн., фактичні надходження становлять 715,8тис.грн.

                   Головними джерелами наповнення сільського бюджету є:

  • податок та збір на доходи фізичних осіб  надійшов  в обсязі 9592,76 тис.грн., що становить 103,9% до плану;
  • акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів  -  253,4тис.грн., що становить 101,4%;
  • податок на майно -  2512,1 тис.грн., що складає 99,8% до плану;
  • єдиний податок – 3748,5тис.грн., що становить 95,5% до плану;

 

          З державного бюджету отримано субвенцій до загального фонду в загальній сумі 25152,3 тис. грн., що становить 100 % до запланованих показників бюджету в тому числі :

  • освітньої субвенції  з державного бюджету  місцевим бюджетам-22847,7тис. грн.;
  • субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій – 948,1тис.грн.
  • субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію заходів, спрямованих на підвищення доступності широкосмугового доступу до Інтернету в сільській місцевості – 968,3тис.грн.
  • субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі – 388,2тис.грн.

З місцевого бюджету отримано субвенцій до загального фонду в загальній сумі 3040,9 тис.грн., що становить 93,62% до запланованих показників бюджету, в тому числі:

  • субвенція з  місцевого бюджету на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами, за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету  - 122,11 тис. грн.
  • субвенція з місцевого бюджету за рахунок залишку коштів субвенції на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами, що утворився на початок бюджетного періоду – 34,25тис.грн.
  • субвенція з місцевого бюджету на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, підтримку малих групових будинків та забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування – 553,95тис.грн
  • субвенція з  місцевого бюджету на забезпечення якісної,сучасної та доступної загальної  середньої освіти « Нова українська школа» за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету – 284,7 тис.грн..;
  • субвенція з місцевого бюджету  на здійснення  переданих видатків у сфері  освіти за рахунок  коштів освітньої субвенції -1319,1 тис.грн.
  • субвенція з місцевого бюджету  на утримання об’єктів спільного користування чи ліквідацію  негативних наслідків діяльності об’єктів спільного користування – 55,51 тис. грн..;
  • інші субвенції з місцевого бюджету – 532,7тис.грн.;
  • субвенція з місцевого бюджету на здійснення підтримки окремих закладів та заходів у системі охорони здоров`я за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету – 138,6 тис. грн..

          З місцевого бюджету отримано субвенцій до спеціального фонду в загальній сумі 3323,12 тис.грн, при запланованих 3325,8тис.грн., що становить 99,9% до запланованих показників бюджету.

  • інша субвенції з місцевого бюджету 3323,12тис.грн

 

Виконання видатків сільського бюджету

            Доходи, що надійшли до сільського  бюджету  в звітному періоді, забезпечили загальну позитивну тенденцію в частині фінансування видатків сільського бюджету, а саме:

            Видатки сільського бюджету за 2021 рік здійснені на суму 56676,05 тис.грн., в тому числі по загальному фонду – 50306,62тис.грн. або 98,8% річних призначень та по спеціальному фонду – 6369,4тис.грн. або 88,6% річних призначень.

             При загальному відсотку виконання плану звітного періоду бюджету по загальному фонду   по галузям становить:

  • освіта – 35391,14 тис. грн. – 99,2%
  • охорона здоров’я – 668,9 тис. грн.. – 99,6%
  • соціальний захист та соціальне забезпечення – 3282,6тис.грн – 96,6%
  • культура і мистецтво – 2022,2тис.грн – 99,6%
  • житлово-комунальне господарство – 560,8тис.грн – 93,3%
  • економічна діяльність   – 1001,2 тис.грн – 99,6%
  • державне управління – 6048,2тис.грн – 99,7%
  • інша діяльність – 1063,6 тис.грн – 98,04%
  • міжбюджетні трансферти – 267,97 тис.грн – 67,2%
  • на забезпечення пільгової категорії населення лікарськими засобами та виробами медичного призначення – 38,94тис.грн
  • на оплату енергоносіїв для Славутської ЦРЛ – 150,0тис.грн;,
  • на утримання трудового архіву – 90,0 тис. грн..
  • Головному управлінні Національної поліції в Хмельницькій області – 28,0тис.грн

          Найбільш питому вагу у видатках загального фонду бюджету громади за галузями займають кошти на фінансування установ освіти – 70,3%.

Видатки спеціального фонду сільського бюджету за2021рік склали 6369,4тис.грн., в тому числі:

  • на забезпечення функціонування органів місцевого самоврядування спрямовано коштів 132,6тис. грн.;
  • видатки на галузь «Освіта» становлять 1053,4 тис.грн.;
  • на соціальний захист та соціальне забезпечення спрямовано 1793,02 тис.грн.
  • на забезпечення діяльності палаців і будинків культури,клубів та бібліотек  спрямовано213,87 тис.грн.;
  • на  організацію  благоустрою  населених  пунктів  –  695,78

тис.грн.;

  • на утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури за рахунок коштів місцевого бюджету спрямовано 21,05тис.грн;
  • охорона та раціональне використання природних ресурсів – 14,46тис.грн;

 

           Найбільш питому вагу у видатках загального фонду сільського бюджету за економічною структурою займають видатки:

  • на оплату праці з нарахуваннями –83,4%,
  • продукти харчування – 1,2%,
  •  оплату комунальних послуг та енергоносіїв – 5,5%,
  • окремі заходи по реалізації програм, не віднесені до заходів розвитку – 2,1%,
  • соціальне забезпечення – 0,9%
  •  інші видатки – 6,9%,

         Забезпечена виплата в повному обсязі заробітної плати працівникам бюджетних установ відповідно до встановлених чинним законодавством умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати. Проведені своєчасні розрахунки за енергоносії. Кредиторська заборгованість по вказаних виплатах станом на 01.01.2022 року відсутня.

ОСВІТА

           Одним із значних управлінських повноважень, які отримали органи місцевого самоврядування ОТГ є право на формування власної і ефективної системи забезпечення освітніми послугами населення громади. З урахуванням соціальної значимості відділу  освіти і домінуючого обсягу видаткової частини бюджету громади на її утримання, ця задача є однією з  першочергових і вже не перший  рік найбільш актуальною.

Упродовж  2021 року було забезпечено стабільне функціонування 6 закладів загальної середньої освіти та 6 закладів дошкільної освіти. 

На 1 вересня 2021 року у  загальноосвітніх навчальних закладах сіли за парти 651  учень, що на 8 учнів  менше до попереднього навчального року.  В дошкільних навчальних закладах громади  станом на 01.01.2022 року виховується 133 вихованці, +26,7% до попереднього періоду, або  на 28 дітей більше.

Протягом 2021 року були передбачені заходи по утриманню та розвитку матеріально-технічної бази закладів освіти, організації підвозу учнів та дошкільнят, організації безоплатного харчування учнів 1-4 класів та пільгових категорій у загальноосвітніх закладах  та дошкільних навчальних закладах. 

З метою  реалізації прав громадян на здобуття дошкільної і загальносередньої освіти  забезпечується регулярне підвезення учнів та вихованців  до місць навчання, а саме: 4 шкільними автобусами здійснюється безоплатне перевезення 264 учнів та  дошкільнят до загальноосвітніх та  дошкільних навчальних закладів.

           За кошти місцевого бюджету  з метою турботи про здоров’я учнів та вихованців дитячих садочків в Ганнопільській сільський раді організоване безоплате харчування учнів 1-4 класів  та  пільгових категорій  312 учнів та 8 дошкільнят з них:

  • діти-сироти  -  1 дитина;
  • діти, позбавлені батьківського піклування –14 дітей;
  • діти  з малозабезпечених  та багатодітних сімей  - 32 дітей;
  • діти ліквідаторів ЧАЄС- 1 дитина;
  • діти -  інваліди –14 дітей;
  • діти учасників АТО -10 дітей;
  • діти тимчасово переміщених із зони АТО- 2  дитини.

Проведено корегування  проектно-кошторисної документації по капітальному ремонту приміщення  їдальні  Клепачівської  гімназії, проект на експертизі,  та замовлено  ПКД по  капітальному ремонту   приміщення їдальні Киликиївського  та Довжківського НВК.

У 2021-2022 навчальному році 51 першокласників переступили поріг Нової Української Школи. Вони здобувають знання в нових облаштованих навчальних кімнатах. Перші класи забезпечені новими меблями, навчальними і дидактичними матеріалами необхідними для якісного навчання. Навчальні класи оснащені сучасним комп’ютерним та мультимедійним обладнанням. Так в 2021 році закуплено  сучасні  меблі для початкових класів  Нової  Української  Школи на суму 108,35 тис. грн. (61,424 тис. грн. субвенція з державного бюджету та  46,926 тис. грн. кошти місцевого  бюджету).

 Окрім того,  закуплено  засоби навчання  та  обладнання для учнів початкових  класів, що  навчаються  за новими методиками відповідно до  концепції «Нова українська школа» на суму 86,834 тис. грн.. (  73,882 тис. грн.. державний бюджет та 12,952 тис. грн.. – місцевий бюджет)   та комп’ютерне  обладнання для початкових класів в сумі 168,084 тис. грн.. (149,408 тис. грн. субвенція з державного бюджету та 18,676 тис. грн.. – місцеві кошти).

         Здійснюється виконання інвестиційних проектів для залучення коштів на розвиток інфраструктури Ганнопільської сільської об’єднаної територіальної громади за рахунок Державного фонду регіонального розвитку, субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад, субвенції соціально- економічного розвитку окремих територій. Потягом 2021 року  подано  проекту заявку на отримання  субвенції з державного бюджету «Нове будівництво спортивного корпусу в с. Ганнопіль Шепетівського району Хмельницької   області».  Даний проект пройшов відбір по  програмі Президента  України «Велике будівництво 2022». Вартість проекту  після коригування  становить  14908,584 тис. грн.

  За  рахунок    субвенції  соціально-екномічного розвитку  встановлено спортивний  майданчик в с. Ганнопіль, вартістю 399,100  тис. грн.

КУЛЬТУРА

У зв’язку з обмежувальними заходами з метою запобігання поширенню хвороби COVID – 19, усі святкові заходи проводилися з дотриманням карантинних вимог та безпечної дистанції. Зокрема, запропоновано максимально скоротити чисельність людей під час відвідування заходів, скоротити час безпосередньо самих урочистостей, відмовитися від виїзної торгівлі, тощо.

Головним напрямком діяльності Ганнопільської ТГ у сфері культури -   є відродження, популяризація народних традицій, звичаїв та обрядів, розвиток творчості дітей та молоді, організація змістовного дозвілля населення.

Тематика проведення масових заходів пов’язана із відзначенням державних, професійних, релігійних свят, свят за народним календарем.

Колективи художньої самодіяльності клубних установ Ганнопільської ТГ постійно приймають участь в концертних програмах  сіл, виставках декоративно-прикладного мистецтва та сільськогосподарської продукції.

На базі Ганнопільської ТГ функціонують любительські об’єднання:

- «Бісеринка»; «Світлиця»; «Єдина родина»; «Чарівна куля»; «Яскраві моменти життя клубу». Силами гуртківців оформлені стенди та приміщення клубу.

Протягом  2021 року в клубних установах Ганнопільської ТГ проведено масових заходів – 1126, відвідувачів – 21148 чол., з них для дітей – 24, кількість відвідувачів – 8517 чол., з них:

- культурно-освітніх та розважальних масових заходів - 688, на яких було присутніх – 11489 чол.; з  них для дітей – 17, кількість відвідувачів – 4450  чол.

- вистав та концертів – 105, кількість відвідувачів 2717чол.; з них для дітей – 3, кількість відвідувачів – 300 чол.

- виставок декоративно-прикладного мистецтва – 35 кількість присутніх – 1568 чол.

- інших масових заходів – 298 кількість відвідувачів – 5374 чол.

 

 

 

Центр надання адміністративних послуг

Ганнопільської сільської  ради

З початку створення Ганнопільської об’єднаної територіальної громади сільською радою взято курс на створення досконалої системи надання адміністративних послуг для мешканців населених пунктів громади, враховуючи максимальну можливість їх наближення та забезпечення якісного рівня обслуговування споживачів адмінпослуг.  В громаді  працює  центр надання адміністративних послуг Ганнопільської сільської  ради -  надається 123 види адміністративних послуг.  Протягом 2021 року Центром надано 4858 адміністративних послуг, що  на 22 відсотки більше в порівнянні з попереднім роком, з них:

  • реєстрація місця проживання - 1301послуг (+19,6%);
  • видача паспортних документів - 53 послуг (+25%);
  • видача документів дозвільного характеру-1754 послуги (+28,5%);
  • соціальні послуги - 1539 послуги (+12,1%);
  • інші послуги - 211 послуг (+35%) 

 Станом на 01.01.2022 року на території громади зареєстровано 6108 жителів громади.

У 2021 році було здійснено державних реєстрацій актів цивільного стану громадян: 6 шлюбів, 46 народження та проведено 127 реєстрації смерті. Здійснено 558 нотаріальних дій та прирівняних до нотаріальних дій і надано 3124 довідок.

  • Прийнято розпоряджень сільського голови: з кадрових питань - 83; про відрядження – 65; про надання відпусток – 129; з основної діяльності -  128.

Адміністративні послуги, які надаються через  Центр є безкоштовними, окрім 2 послуг, за які  стягується  адміністративнй збір, в бюджет  громади  в звітному періоді надійшло   3,100 тис. грн.

Також в Центрі активно ведеться інформування відвідувачів по онлайн послуги через застосунок «Дія».

ВІЙСЬКОВО-ОБЛІКОВА РОБОТА 

  • сільській раді, відповідно до структури, призначено відповідального за організацію та ведення військового обліку військовозобов’язаних і призовників.

Всього на військовому обліку у сільраді перебуває 833 чоловік, із них:

Призовників 145 юнаків та 688 чоловік військовозобов’язаних. На території громади проживають 58 учасників АТО.

Проблемними питаннями з питань військового обліку призовників залишається неналежне виконання призовниками та військовозобов’язаними правил військового обліку, а саме не своєчасне прибуття до 1-го відділу Шепетівського РТЦК та СП для постановки на військовий облік, а також несвоєчасне повідомлення про зміни в облікових даних. Також можливо зазначити, що не всі призовники належним чином виконують рішення призовної комісії щодо проходження додаткового медичного обстеження.

Загальний стан військового обліку призовників оцінюється «задовільно».

Картки первинного обліку заведені на усіх військовозобов’язаних та призовників. Картотека карток первинного обліку побудована у відповідності до вимог Порядку.

1-м відділом Шепетівського РТЦПК та СП було проведено перевірку стану ведення військового обліку. За результатами перевірки, стан військового обліку військовозобов’язаних і призовників на території Ганнопільської сільської ради оцінено як задовільний. Недоліки, які виявлені у ході перевірки усунуті у ході роботи.

Центр надання соціальних послуг

     Рішенням сесії  Ганнопільської  сільської ради від 29.10.2021 року створено комунальну установу «Центр надання соціальних послуг» Ганнопільської сільської ради Шепетівського району Хмельницької області. В стуктурі  центру на разі два відділи:  «Відділ  соціальної  допомоги  вдома»,  який призначений для надання соціальних послуг непрацездатним громадянам, які не здатні до самообслуговування, частково втратили рухову активність у зв’язку із старістю, інвалідністю або станом здоров’я, за їх місцем проживання вдома.

Наразі  у  відділі соціальної допомоги вдома працює 15,5 чоловік, на обслуговуванні перебуває 119 підопічних, яким  з початку 2021 року  надано  29244 послуги що на 503 послуги  (+ 1,8 %) більше  до 2020 року, а саме:

     - придбання та доставка медикаментів, продовольчих та промислових товарів;

  • допомога у дотриманні особистої гігієни;
  • допомога в обробітку присадибних ділянок;
  • організація заготовок продуктів харчування на зимовий період;
  • організація забезпечення паливом, ремонту житла;
  • вирішення за дорученням обслуговуваних громадян питань у державних та інших підприємствах;
  • виклик лікаря, організація консультування громадян медичними фахівцями;
  • допомога у прибиранні приміщення та інші послуги.
  • послуги прачки та перукаря.

Особлива увага приділяється розв’язанню проблем соціально-побутової, медичної, натуральної і грошової допомоги малозабезпеченим одиноким громадянам похилого віку та інвалідам. Постійно проводилися обстеження умов проживання інвалідів, виявлення їх потреб у наданні соціальної допомоги на дому, соціально-побутової адаптації.

Для людей з особливими потребами, що мають порушення опорно-рухового апарату та пересуваються за допомогою технічних засобів створено службу з перевезення осіб з інвалідністю та дітей інвалідів  та  придбано спец автомобіль, який надає послуги "соціального таксі". Ганнопільська громада взяла участь в державній програмі придбання спеціально обладнаного автомобіля. Наказом Міністерства соціальної політики № 1624 від 11.11.2019р. затверджено перелік установ, які отримають спеціально обладнаний автомобіль. В цей перелік увійшла служба з перевезення вищезгаданої категорії осіб, яка є структурним підрозділом відділу соціальної допомоги вдома Ганнопільської сільської ради.   З початку 2021 року   послугою соціальне  таксі  скористалося  19 жителів громади. 

 

Служба у справах дітей, сім’ї та молоді Ганнопільської сільської ради

 

           В громаді працює Служба у справах дітей, сім’ї та молоді Ганнопільської сільської ради, яка відповідно до чинного законодавства України забезпечує соціально-правовий захист всіх дітей, а особливо тих, які потребують додаткової уваги з боку держави: дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах.

 Станом на 01.01.2022 рік на первинному обліку в службі перебуває  14 сімей, які опинились у складних життєвих обставинах, де виховуються 27 дітей;

-28  сімей , де виховуються 58 дітей з обмеженими можливостями;

-133 дитини, яких  виховують мами одиначки;

-14 осіб з числа дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування;

-13 дітей, які виховуються в 8 сім’ях опікунів-піклувальників.

  Із зазначених категорій дітей перебувають в дитячих державних закладах на повному державному забезпеченні  – 7  дітей-сиріт, та дітей позбавлених батьківського піклування, які прибули з інших територій та проживають на території Ганнопільської сільської ради – 2 дитини.

З метою здійснення систематичного нагляду за умовами проживання та виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які опинились у складних життєвих обставинах Службою здійснюється постійний нагляд за сім’ями, проводяться рейди, обстеження житлово-побутових умов.  З початку 2021 року проведено 198 соціальних інспектувань по 16 населеним пунктам, відповідно 98 сімей, в яких проживають 157 дітей. За результатами рейдів 7  сімей розглядалося на засіданні комісії з питань захисту прав дітей, як результат, батьків  3 сімей попереджено відносно виконання своїх батьківських обов’язків. Виконавчий комітет Ганнопільської сільської ради, як орган опіки та піклування, забезпечує дотримання державних гарантій та реалізації прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування на збереження майна, право власності або право користування яким мають діти зазначених категорій. Згідно Постанови Кабінету Міністрів  України від 26.05.2021 року №615 «Деякі  питання забезпечення дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа житлом та підтримки малих групових будинків», в  минулому році дитині-сироті з державного бюджету виділено  понад 550,00 тис. грн. на закупівлю житла.  Наразі виконано заходи щодо придбання житла даній дитині. Станом на 01.01.2022 року квартирному обліку перебуває 9 дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. З початку року проведено  6 засідання опікунської ради при виконавчому комітеті Ганнопільської ТГ.

Службою проведено:

      -   благодійна акція «Готуємо дітей  до школи», якою охоплено 24 сімей в  яких виховується 46 дітей;

  • виділено кошти на придбання шкільної форми для дітей – сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування (12 дітей).
  • здійснення  соціальної  та  психологічної  адаптація  дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа з метою  підготовки  до  самостійного життя (1 дитина).
  • проведено інформаційну роботу серед  населення громади  про  соціальні послуги, які надаються відповідно  до законодавства. Надання консультацій  для отримання державних соціальних виплат та субсидій, планування сімейного бюджету  та ведення домашнього господарства (15сімей).
  • перевірка виплат при народженні дитини (34 сімей).
  • до  Міжнародного Дня захисту дітей відповідно сім’ї пільгових категорій, вручено подарунки та солодощі (охоплено 72 дитини);
  • надано продуктові набори 4 сім’ям. 

 

На постійному контролі в службі перебуває питання жорстокого поводження з дітьми та попередження насильства в сім’ї. За звітний період до служби не надходило повідомлення щодо насильства над неповнолітніми. 

Рішенням сесії  Ганнопільської ради від 08 червня 2021 року при Службі у справах дітей, сім’ї та молоді Ганнопільської сільської ради  створено спеціалізовану службу первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі (далі - консультативна  служба)  в межах  штатного розпису та кошторису асигнувань та затверджено Положення  про спеціалізовану службу . Відповідно до розпорядження  Кабінету Міністрів України  від 30.06.2021 року №696-р «Про затвердження розподілу обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, у 2021 році» Ганнопільська  сільська рада   отримала субвенцію на створення консультативної служби в розмірі 390,462  тис. грн. Наразі закінчено капітальний ремонт приміщення для консультативної служби та проведено закупівля оргтехніки та меблів, наразі чекаємо поставку техніки та меблів.

Відповідно до розпорядження сільського голови від 18 квітня 2019 року № 29/2019-р/од у Ганнопільській сільській раді утворена мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства. За період з 01.01.2021 по 01.01.2022 року мобільною бригадою було здійснено 12 виїздів та надано допомогу потерпілим особам.

На вирішення соціальних проблем мешканців громади прийнято Положення про надання громадянам матеріальної допомоги. На виконання заходів з коштів сільського бюджету  з початку  2021 року виплачено  74500,00грн., з яких на виплату одноразової матеріальної допомоги направлено  71500,00 грн., на надання допомоги на поховання 2000,00 грн., особам які не досягли пенсійного віку і на момент смерті не працювали, на вирішення соціально побутових потреб – 1000,00грн.

За рахунок коштів місцевого бюджету здійснювались компенсаційні виплати відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.2004р. № 558 «Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги» та до постанови Кабінету Міністрів України  від  23.09.2020 року №859 «Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на не професійній основі»  суму 109,97 тис.грн.

           З метою реалізації прав окремих категорій громадян Ганнопільської, Берездівської, Улашанівської та Крупецької сільських об’єднаних територіальних громад на пільговий проїзд підписано МЕМОРАНДУМ про співпрацю у сфері  відшкодування пільг за пільговий проїзд окремих категорій громадян.  Основне завдання співпраці  - здійснювати відшкодування коштів за пільгове перевезення окремих категорій громадян на приміських автобусних маршрутах загального користування (крім таксі) та міжміських автобусних маршрутах загального користування, що формуються у межах Славутського району та поширюються на територію Ганнопільської, Берездівської, Улашанівської та Крупецької сільських об’єднаних територіальних громад.

          Створено віддалене робоче місце спеціаліста  Славутського об’єднаного управління  Пенсійного фонду  України, який  здійснює прийом  жителів громади  другий, третій, четвертий  четвер місяця з 10,00 до 14,00години. Також згідно  наказу № 1030 від 21.06.2017 року Міністерства  соціальної політики створено  віддалене робоче місце  спеціаліста  Славутського центру зайнятості для прийому  жителів  громади. Всі віддалені робочі  місця забезпечені  меблями, оргтехнікою та інтернетом.

Для вирішення проблем з постачання питної води для населення громади           в рамках програми «Питна вода Хмельниччини» проведено будівельні роботи з водопостачання в с. Клепачі на загальну суму 2046,139 тис. грн., співфінансування по будівельних роботах  становить 101,139 тис. грн.

Укладено договір на проведення будівельних робіт на  будівництво артезіанської свердловини в с. Клепачі, вартість робіт  становить 1179,056 тис. грн.

 

Інформація про діяльність комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Ганнопільської сільської ради у 2021 році

 

Згідно з  Постановою Кабінету Міністрів України №545 від 12.07.2017р.  комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр» працювала згідно  затвердженого Статуту інклюзивно-ресурсного центру (далі ІРЦ).

В порядку співробітництва щодо створення спільної комунальної установи ІРЦ, укладено договір про співробітництво з Берездівською, Крупецькою, Улашанівською територіальними громадами відповідно до Закону України.

В інклюзивно-ресурсному центрі створено умови для забезпечення доступності будівлі та приміщень для дітей з особливими освітніми потребами: це одноповерхова будівля де встановлено пандус, кнопку виклику,  спеціальне обладнання туалетних кімнат. В наявності  інформаційних вказівники: інформаційний банер, вказівники на кабінетах, розташування «вхід», «вихід», вказівник «Кнопка виклику».

 

Облаштовано відповідні кабінети для занять з фахівцями (директора, вчителя-дефектолога, вчителя-логопеда, практичного психолога, вчителя – реабілітолога, ресурсну кімнату).

У 2021 році кількість дитячого населення від 0 до 18 років на території обслуговування Ганнопільської ОТГ  – 4854 дитини.

З них:  1182 -  Ганнопільської ОТГ, 1675 – Берездівської ОТГ, 625 - Крупецької ОТГ; 1372– Улашанівської сільської об’єднаної територіальної громади.

З них: 65 дитини перебуває на обліку в ІРЦ та отримує відповідний супровід;

36 дітей навчається в інклюзивних класах;

6  дітей  перебувають в інклюзивних групах закладів дошкільної освіти;

9  діткам організовано індивідуальне навчання.

 

Фахівцями ІРЦ надавалася  консультаційна допомога. За період 2021 року  проведено 363  консультацій, з них:  батькам та законним представникам - 187, педагогічним працівникам - 116, фахівцям служби у справах дітей -7, сімейним лікарям  - 5, спеціалістам відділів управління освітою - 48.

За рік роботи проведено комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку  30 особам  (12 дошкільників та 18 дітей шкільного віку)

У Центрі надаються корекційно-розвиткові послуги дітям з особливими освітніми потребами. Батькам та педагогам проводиться комплексна система заходів з організації освітнього процесу та розвитку особи з особливими освітніми потребами.

Корекційно-розвиткові заняття проведені фахівцями в такій кількості:

  • Вчитель-логопед – 348 занять (охоплено 31 дитина)
  • Практичний психолог – 133 занять (охоплено 16 дітей)
  • Вчитель-реабілітолог – 203 заняття (охоплено 15 дітей)
  • Вчителі-дефектологи – 459 занять (охоплено 28 дітей)

Проведено десять семінарів та вісім тренінгів  для практичних психологів, асистентів вчителя,  педагогів закладів освіти Ганнопільської, Берездівської, Крупецької, Улашанівської ОТГ на яких було висвітлено такі питання: розроблення індивідуальної програми розвитку для дітей з особливими освітніми потребами; психолого-педагогічний супровід дітей в інклюзивних класах; адаптація та модифікація навчального матеріалу;  технології роботи вчителя та асистента вчителя у ЗЗСО, алгоритм засідання команди супроводу дитини з ООП, моніторинг досягнень учня, інноваційні технології в корекційно-розвивальному процесі, особливості розвитку дітей з ООП.

Фахівці продовжують вести  банки  даних дітей (диспансерного обліку, порушення мовлення, дітей-інвалідів, дітей що навчаються за індивідуальною  формою навчання та дітей які навчаються в інклюзивних класах)

Впродовж грудня розроблено шкали, тести, порядок скринінгу для раннього виявлення та дослідження різних видів функціональних обстежень та стану здоров’я дитини від 0 до 3 років. Розроблено методичні матеріали консультування батьків щодо виявлення у дітей раннього віку (від0до 3років) порушень розвитку або попередження ризику їх виникнення.

У 2020 році припинено функціонування Берездівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату. У зв’язку з цим розширено мережу інклюзивних класів у Ганнопільській, Берездівській та Улашанівській ОТГ. У навчальних закладах здійснюється індивідуальний та диференційований підхід до таких дітей. Для забезпечення ефективності навчально-виховного та корекційно-розвиткового поцесу інклюзивно-ресурсний центр надає методичну підтримку та проводить просвітницьку роботу.

Проведено ряд заходів щодо запобігання поширення корона вірусу COVID – 19.  З метою забезпечення протиепідемічних заходів та з урахуванням постанови Головного державного санітарного лікаря України від 21.05.2020 №25: закуплена необхідна кількість засобів індивідуального захисту, дезінфікуючі та миючі засоби, інвентар для прибирання, облаштовано місця для обробки рук , розміщено контейнери для використаних засобів індивідуального захисту, організовано проведення інструктажів працівників щодо особливостей роботи установи впродовж карантину,  постійний контакт з батьками  дітей, які планують з’явитися на комплексну оцінку або корекційно-розвиткове заняття  про стан їхнього здоров»я (в телефонному режимі), наявність інфекційних захворювань та  контакт з інфікованими особами.

Під час роботи ІРЦ виникали певні проблеми:

  • Недостатнє розуміння керівниками ЗЗСО та педагогічними працівниками специфіки роботи центру. А також забезпечення в повній мірі дітей з ООП корекційно-розвитковою складовою.   У зв’язку з цим проводилися виїздні засідання, семінари  та круглі столи.
  • Неусвідомлення батьками необхідності систематичного відвідування корекційно-розвиткових занять для досягнення бажаного результату.

У зв’язку з цим проводилися індивідуальна просвітницька робота.

 

Благоустрій населених  пунктів  Ганнопільської громади.

      На благоустрій населених  пунктів  Ганнопільської громади  за 2021 рік   використано  702,609 тис. грн. Проведено  роботу по благоустрою та упорядкуванню стадіонів, кладовищ, територій бюджетних установ, прибудинкових територій. Не залишилися поза увагою  впорядкування територій біля  пам»ятників в населених пунктах громади.  Окрім того, постійно проводиться  робота по зрізанню  аварійних дерев. Велику роботу з цих питань проводили старости сіл, депутати на своїх виборчих округах, керівники комунальних установ та працівники виконавчого комітету, жителі  громади.

         Окрім того варто зазначити, що у бюджеті на 2021 рік передбачено підключення закладів соціальної інфраструктури в селах Понора, Соснівка, Хоняків,  Пр. Улашанівка, Досін (закладів освіти, бібліотек, медичних закладів, ЦНАПів, інших закладів) до широкосмугового інтернету з використанням волоконно-оптичних технологій у рамках бюджетної програми «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію заходів, спрямованих на підвищення доступності широкосмугового доступу до Інтернету в сільській місцевості». На дані роботи були використані кошти з вище зазначеної субвенції у сумі 980,00 тис. грн.

 Підсумовуючи, хочу подякувати керівникам і працівникам освітніх, медичних, культурних, комунальних установ та закладів, підприємцям, аграріям, депутатам, працівникам сільської ради та виконавчого комітету за спільну роботу, яка спрямована на розвиток Ганнопільської громади.

 Особлива подяка кожному жителю громади, хто підтримує, дає поради, хто  вносить пропозиції та бере активну участь в житті громади.

 Дякую за увагу.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь