Ганнопільська громада
Хмельницька область, Славутський район

Славутчина. Історія визволення від фашистських загарбників.

Дата: 17.01.2020 11:17
Кількість переглядів: 1699

Фото без описуФото без опису

     У першій половині січня 1944 року почалося визволення північних районів області, зокрема Полонщини та Славутчини, з-під фашистської окупації.

    Після успішної Житомирсько-Бердичівської операції визволителі невпинно наближалися до кордонів Кам’янець-Подільської області. 3 8 січня почалося звільнення з-під окупації сіл Славутського району. Цього дня було звільнено с. Великий Скнит, 11 січня - с. Великий Правутин, 12-го - села Кутки і Мухарів, 13-го -  Берездів, 14-го січня - с. Ганнопіль, 18-го - села Лисиче та Кривин. 13 січня партизани з’єднання ім. Михайлова звільнили від ворога м. Острог, захопивши значні трофеї.

     Ще до 13 січня фашистські війська та тилові підрозділи ворога залишили місто Славуту. Партизани загону Івана Музальова, які стояли в лісі між Білотином і Хоровицею, увійшли в місто в ніч з 14 на 15 січня.

  18 січня у Славуту прибула військова розвідка, а також вій­ськові частини та з’єднання 23-го стрілецького корпусу генерал-майора М.О.Чувакова 60-ї армії під командуванням генерал-полковника І.Д.Черняхов­ського.

  76 років минуло з того часу. Щорічно у знаменний день,18 січня, і славутчани, і мешканці населених пунктів району  вшановують світлу пам’ять загиблих покладанням квітів до пам’ятників та обелісків.

    Засвідчуючи глибоку повагу до героїчного подвигу визволителів, працівники Ганнопільської сільської ради  поклали квіти та вінки до пам’ятника  загиблим воїнам  Другої світової війни.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь