ІДЕНТИФІКАЦІЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ТВАРИН Є ОБОВ’ЯЗКОВОЮ ДЛЯ ВСІХ ВЛАСНИКІВ ТВАРИН, ЯКІ ЗАЙМАЮТЬСЯ ЇХ РОЗВЕДЕННЯМ І УТРИМАННЯМ, ТОРГІВЛЕЮ, ТРАНСПОРТУВАННЯМ, ПРОВОДЯТЬ ЗАБІЙ І УТИЛІЗАЦІЮ

Дата: 03.10.2022 09:55

Внаслідок відкритої військової агресії російської федерації проти
України відбувається значне погіршення контролю за обліком та переміщенням
тварин, зокрема через зменшення рівня їх ідентифікації, що створює загрозу
для харчової безпеки в країні.
Держпродспоживслужбою на сьогоднішній день проведено низку
заходів щодо відновлення рівня контролю за виконанням законодавства у сфері
ідентифікації та реєстрації тварин.

3 1 січня 2006 року переміщення великої рогатої худоби (ВРХ) та свиней з господарства в господарство, реалізація молока та забій тварин на м'ясо здійснюються за умови ідентифікації, тварин та за наявності паспорта ВРХ і ветеринарної картки до паспорта. Ідентифікація є обов’язковою для всіх власників тварин, які займаються розведенням і утриманням, торгівлею, транспортуванням, проводять забій і утилізацію. Ідентифікації і реєстрації підлягають усі тварини, які перебувають, розводяться або утримуються на території України.

Ідентифікація і реєстрація тварин запроваджується з метою:

одержання оперативної і надійної інформації про поголів'я, щодо статі, віку, породи та його місцезнаходження для поліпшення управління і прогнозування ринків продукції тваринництва;

охорони території України від епізоотичних захворювань;

контролю за санітарним станом, якістю і походженням продукції тваринного походження;

оптимізації запровадження планів ветеринарної медицини щодо попередження (профілактики), ветеринарного контролю, лікування та ліквідації інфекційних, інвазійних і незаразних хвороб;

забезпечення візуальної ідентифікації кожної тварини в стаді; підтвердження права власності на тварин.

Згідно зі статтею 5 Закону України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин» юридичні та фізичні особи, що провадять діяльність з розведення, утримання та продажу тварин, зобов’язані ідентифікувати усіх тварин у господарстві. Переміщення юридичними та фізичними особами тварин, які не відповідають вимогам законодавства про ідентифікацію та реєстрацію  тварин, забороняється.

Послуги на території Ганнопільської територіальної громади з ідентифікації та реєстрації тварин та оформлення факту переміщення та забою тварин у населення міста здійснює Славутська районна державна лікарня ветеринарної медицини  за адресою: 30000, Хмельницька область, Шепетівський район, місто Славута, вулиця Набережна, будинок 63

У разі виникнення питань з ідентифікації сільськогосподарських тварин за консультаціями можна звертатися в Славутську районну державну лікарню ветеринарної медицини за тел. +38 (038) 422-23-35

Застерігаємо, що згідно статті 11 Закону України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин» порушення законодавства у сфері ідентифікації та реєстрації тварин тягне за собою цивільну, адміністративну, дисциплінарну або кримінальну відповідальність згідно з законом.