Шановні жителі громади!
Настали новорічні свята. Ну, а які свята без феєрверків? В наші дні феєрверки стають невід’ємною частиною розваг, які влаштовуються з нагоди будь-яких урочистих подій.
Часто ми не приділяємо належної уваги елементарним правилам безпеки при поводженні з піротехнікою. Найчастішою травмою, одержуваної при використанні петард, хлопавок і бенгальських вогнів, є опіки.
Щоб уникнути небезпечних ситуацій і не затьмарити собі свято нагадуємо батькам та дітям прості правила безпеки при поводженні з піротехнікою:
? не можна носити піротехнічні вироби в кишенях;
? не можна спалювати піротехніку в багатті;
? не можна розбирати піротехнічні вироби та піддавати їх механічним впливам;
? не допускайте відкритого вогню в приміщенні, де зберігається піротехніка;
? розташовуйте піротехніку далеко від нагрівальних приладів;
? пам’ятайте, що піротехнічні вироби бояться вогкості, і це може відбитися на їх роботі;
? будь-яку піротехніку треба запалювати на відстані витягнутої руки.
Бенгальські вогні, як і будь-яка піротехніка, є вогненебезпечними. Застосовувати бенгальські вогні треба тільки після ретельного огляду на предмет пошкоджень та ознайомлення з інструкцією. Незважаючи на буденність, бенгальський вогонь дуже красивий (а головне доступний) феєрверк. Використовувати бенгальську свічку рекомендується, тримаючи в руці за вільну від піротехнічного складу частину. Кут нахилу повинен бути 30-45 градусів.
А кольорові бенгальські свічки слід застосовувати тільки на відкритому повітрі, поза приміщеннями, тому що в складі піротехнічного засобу, використовуваного при їх виготовленні, присутні агресивні окислювачі, що виділяються продуктами горіння.
Сподіваємося, що дотримання цих нескладних правил дозволить вам уникнути неприємностей в новорічні свята і зробить їх щасливими і радісними.
Нагадуємо: в разі виникнення пожежі, необхідно терміново дзвонити в службу порятунку за телефоном “101” або “112”.
З Новим роком! Бережіть себе і своїх близьких!