Шановні жителі Ганнопільської громади! Щиро вітаємо вас з прекрасним святом Маковея та Медового Спаса!

Дата: 13.08.2021 10:15

У церковному календарі 14 серпня називається днем семи мучеників Маккавеїв, які разом зі своєю матір’ю Соломонією та вчителем Єлеазаром прийняли смерть за свою непохитну віру в Бога. Вважається, що назва свята «Маковій» утворилася від співзвучності імені Маккавей з назвою рослини, яка дозріває в цей час – маку. Інша назва свята, «Медовий спас», пов’язана з тим, що в серпні настає період збору меду. Вважається, що зібраний мед потрібно освятити, щоб в наступному році мати ще більший урожай. В цей день віряни освячують в церквах мед, воду і запашні «маковійчики» – букети з м’яти, чебрецю, календули та маку. Господині традиційно печуть булки з маком та готують млинці з медом. Також 14 серпня розпочинається двотижневий Успенський піст, який триватиме до 28 серпня – дня Успіння Пресвятої Богородиці. У цей день бажаємо, аби Спаситель завжди оберігав вас та ваші родини. Аби життя було легким і солодким, як серпневий мед, аби добробут, мир та щастя ніколи не покидали ваш дім! Нехай ваші серця зігріває радість, світло і любов. І нехай Медовий Спас зробить щасливими ваші родини! Зі щирою повагою, виконавчий комітет та голова Ганнопільської громади Маргарита МЕДВЕДЮК.