На території Ганнопільської сільської ради місць для купання не передбачено

Дата: 27.07.2020 15:32

Фото без описуКупальний сезон у розпалі, а отже і кількість нещасних випадків на воді чи не щодня лякає невтішною статистикою. В червні на водоймах України загинуло понад 100 осіб, із них — більше ніж 30 дітей. На Хмельниччині це — 34 осіб, серед яких є четверо дітей. Що стосується Ганнопільської сільської ради, то початку року втопилася одна людина. Часто причина загибелі людей на воді дуже проста — вони не розрахували свої сили, або ж купалися в нетверезому стані. Також це може бути переохолодження. Основна причина загибелі дітей на воді — відсутність батьківського контролю. Загалом, варто знати золоте правило: купатися можна лише в чітко відведених та обладнаних для того місцях, в яких проведено обстеження акваторії дна. Тобто, водолази очистили його від будь-яких зайвих предметів. Також у місці відпочинку повинно бути встановлено рятувальний пост чи станцію, де чергують спеціально навчені надзвичайники та медичний працівник, який у змозі надати першу допомогу при утопленні. Такі люди проходять атестацію та забезпечені необхідним майном для рятування. На території Ганнопільської сільської ради місць для купання не передбачено Відтак, на всіх водних об’єктах громади власники чи орендарі повинні встановити табличку з відповідним попередженням: «купатися заборонено». Це потрібно для того, аби ще раз застерегти людей, що вони свідомо наражають себе на небезпеку. Однак, попри заборони та перестороги, тих, хто бажає розрядитися та відпочити на воді, не меншає. Врятувати ситуацію та зменшити смертність на воді можуть власні облаштовані пляжі для купання. А поки що найближче місце відпочинку є в місті Славуті. Відтак, нагадуємо основні правила безпеки, яких необхідно дотримуватись на воді, адже знання та виконання правил поведінки на воді є запорукою безпеки життя, а також отримання задоволення від відпочинку. • діти повинні купатися обов’язково під наглядом дорослих; • вчитися плавати потрібно під керівництвом інструктора або батьків; • не купайтеся і не пірнайте у незнайомих місцях, це можна робити у спеціально відведених місцях; • не можна запливати за обмежувальні знаки; • слід дуже обережно поводитися на надувних матрацах та іграшках, особливо, коли є вітер або сильна течія; • якщо течія вас підхопила, не панікуйте, треба пливти за течією, поступово і плавно повертаючи до берега; • не купайтеся в холодній воді, щоб не сталося переохолодження; • не треба купатися довго, краще купатися кілька разів по 15-20 хв; • не можна гратися на воді у такі ігри, які можуть завдати шкоди; • не подавайте без потреби сигналів про допомогу; • не пірнайте під людей, не хапайте їх за ноги; • купатися рекомендовано вранці і ввечері; • не слід купатися наодинці; • не підпливайте до коловоротів, пароплавів і катерів; • не стрибайте головою вниз у місцях, глибина яких вам невідома. • не забувайте, що вода несе й небезпеку! Шторм на морі, повінь, сильна злива можуть завдати шкоди не тільки навколишньому середовищу, але й людині!